Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Trzęsienia Ziemi Afganistan – Co najmniej 7 ofiar trzęsienia ziemi o magnitudzie 5.6 stopnia w skali Richtera, zakołysały się budynki w New Delhi
Kategoria: Trzęsienia Ziemi   Czwartek, 25 kwiecień 2013 18:26 Autor: admin

Afganistan – Co najmniej 7 ofiar trzęsienia ziemi o magnitudzie 5.6 stopnia w skali Richtera, zakołysały się budynki w New Delhi

Co najmniej siedem osób zginęło, a 75 zostało rannych w trzęsieniu ziemi, do którego doszło w południowo-wschodnim Afganistanie – podały lokalne władze. Wstrząsy miały siłę 5,7 stopni w skali Richtera.

Epicentrum wstrząsów znajdowało się 25 km od Dżalalabadu we wschodnim Afganistanie w pobliżu granicy pakistańskiej. Drgania odczuwalne były również w New Delhi, gdzie zakołysały się budynki, a także w regionie Kaszmiru na granicy pakistańsko-indyjskiej i w stolicy Pakistanu – Islamabadzie.

W prowincji Kunar zawaliły się setki domów. Wiele z nich, zbudowanych z tradycyjnej cegły suszonej na słońcu, już wcześniej naruszyły ulewne deszcze.

Według lokalnych władz w wyniku wstrząsów zginęło co najmniej 7 osób. Mniejszą liczbę ofiar podaje Reutera, który powołuje się na władze prowincji Kunar. Agencja poinformowała, że zginęły cztery osoby i prawie 70 zostało rannych, zaznaczając, że bilans ten, jak obawiają się władze, może wzrosnąć.

 

Źródło: rmf24,PAP
Źródło artykułu: LosyZiemi.pl

Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 25 kwiecień 2013 18:49
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Trzęsienia Ziemi Afganistan – Co najmniej 7 ofiar trzęsienia ziemi o magnitudzie 5.6 stopnia w skali Richtera, zakołysały się budynki w New Delhi