Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Trzęsienia Ziemi Ćwierć miliona ludzi ewakuowanych w Japonii z powodu groźby wielkiego trzęsienia ziemi
Kategoria: Trzęsienia Ziemi   Wtorek, 19 kwiecień 2016 12:59 Autor: admin

Ćwierć miliona ludzi ewakuowanych w Japonii z powodu groźby wielkiego trzęsienia ziemi

Ćwierć miliona ludzi ewakuowanych w Japonii z powodu groźby wielkiego trzęsienia ziemi foto: Wikimedia Commons/CC

Ćwierć miliona ludzi do ewakuacji w Japonii na skutek ryzyka wielkiego trzęsienia ziemi Władze Japonii zarządziły ewakuację około 250 tysięcy mieszkańców ze względu na ryzyko nowych wstrząsów wtórnych.

W ciągu ostatniego tygodnia na całym świecie doszło do kilku potężnych trzęsień ziemi. W dwóch potężnych zjawiskach sejsmicznych które w tym czasie wystąpiły na południowo-zachodniej wyspie Kiusiu zginęło co najmniej 42 osoby, a bardzo wiele zostało rannych.

Zdaniem Japan Meteorological Agency, w najbliższych dniach należy oczekiwać nowych silnych wstrząsów. W epicentrum trzęsienia znajdującego się w prefekturze Kumamoto na japońskiej wyspie Kiusiu, pokazały się znaczące przesunięcia powierzchni ziemi. Naukowcy prowadzą inspekcję zlokalizowanych formacji geologicznych znajdujących się w pobliżu miasta Mashiko. W niektórych miejscach doszło do wypiętrzenia gruntu do wysokości 2 metrów.

Zdaniem sejsmologów, ostatnie potężne trzęsienie ziemi w Japonii było spowodowane przez przesunięcie uskoku Futagava. Komisja badań sejsmicznych pracująca dla japońskiego rządu opublikowała raport na temat tego zjawiska. Stwierdzono w nim, że przyczyną najpotężniejszego trzęsienia ziemi w Japonii od 11 marca 2011 roku był ogromny ruch aktywnego uskoku Futagava.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 19 kwiecień 2016 15:45
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Trzęsienia Ziemi Ćwierć miliona ludzi ewakuowanych w Japonii z powodu groźby wielkiego trzęsienia ziemi