Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Trzęsienia Ziemi Nowa Zelandia – Trzęsienie ziemi o sile 6.5, 57 km od Wellington
Kategoria: Trzęsienia Ziemi   Niedziela, 21 lipiec 2013 19:13 Autor: admin

Nowa Zelandia – Trzęsienie ziemi o sile 6.5, 57 km od Wellington

Nowa Zelandia – Trzęsienie ziemi o sile 6.5, 57 km od Wellington foto: YouTube

Do trzęsienia ziemi o sile 6.5 w skali Richtera doszło w niedzielę u wybrzeży stolicy Nowej Zelandii, Wellingtonu. Nie wydano ostrzeżenia przed tsunami – poinformowały amerykańskie służby geologiczne USGS.

 

Epicentrum znajdowało się w cieśninie Cooka, w odległości 57 km na południowy zachód od stolicy, a ognisko trzęsienia – na głębokości 14 km. Wstrząsy wtórne miały siłę 5,5 w skali Richtera. Trzęsienie nastąpiło ok. godz. 17 czasu lokalnego (ok. godz. 7 czasu polskiego).

Niedzielne trzęsienie to najnowsze w serii wstrząsów, które odnotowano w rejonie w ostatnich dniach. Lokalne media informują, że w ich wyniku na Wyspie Południowej doszło do awarii sieci energetycznej. Także część Wellingtonu jest pozbawiona prądu, nie ma jednak dużych szkód materialnych.
W lutym 2011 roku w drugim co do wielkości mieście Nowej Zelandii, Christchurch, wystąpiły wstrząsy o sile 6,3. Zginęło wówczas ponad 180 osób.

Nowa Zelandia leży w jednym z najbardziej aktywnych sejsmicznie regionów świata, zwanym pierścieniem ognia.

 

Źródło: PAP, tm, USGS, LosyZiemi.pl

Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 21 lipiec 2013 20:01
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Trzęsienia Ziemi Nowa Zelandia – Trzęsienie ziemi o sile 6.5, 57 km od Wellington