Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Wulkany Zwierzęta masowo uciekają z parku Yellowstone. Co się dzieje?
Kategoria: Wulkany   Wtorek, 08 kwiecień 2014 12:58 Autor: admin

Zwierzęta masowo uciekają z parku Yellowstone. Co się dzieje?

Zwierzęta masowo uciekają z parku Yellowstone. Co się dzieje? foto: Clément Bardot/Wikimedia Commons/CC

Panika w sieci w związku z informacjami napływającymi z okolic Parku Yellowstone. Za jej wybuchem stoją filmy pokazujące ucieczkę zwierząt żyjących w tym najstarszym na świecie parku narodowym. Mówi się o zagrożeniu wybuchem wulkanu…

Około 20 marca na portalu YouTube opublikowany został film nagrany z wnętrza samochodu przejeżdżającego przez park Yellowstone. Widać na nim duże stado bizonów biegnące po asfaltowej drodze, jak twierdzi autor, w kierunku przeciwnym do centrum parku. Zwierzęta nie wyglądają jakby znalazły się tam przypadkowo i spokojnie szukały pożywienia, zdają się przed czymś uciekać.

Film wkrótce został dostrzeżony przez internautów i wkrótce rozprzestrzenił się po sieci. Wiadomość o uciekającej zwierzynie szybko stała się źródłem różnych teorii próbujących wyjaśnić co mogło je spowodować. Największą popularność zdobyła ta, która mówi, że bizony zachowują się podobnie jak inne zwierzęta instynktownie wyczuwające zagrożenie – w tym przypadku może być to wybuch wulkanu, który znajduje się na terenie parku Yellowstone. Przypomnijmy – w zeszłym roku do wiadomości publicznej podano doniesienia geologów twierdzących, że wulkan ten jest 2,5 raza większy niż dotychczas myślano. Jego ostatnia wielka erupcja miała miejsce ponad 600 tysięcy lat temu, ale teren wokół niego wciąż pozostaje aktywny sejsmicznie.

Powyższa informacja wygląda jednak na kolejną panikę wywołaną nieprawdziwą bądź mocno naciągniętą historią i teorią. Przede wszystkim od publikacji filmu z biegnącymi bizonami minęło już ponad 3 tygodnie, w Yellowstone jednak wciąż cisza. Co więcej przyczyną, dla której bizony tak biegły było po prostu nadejście wiosny co sprawia, że te zwierzęta dość często zachowują się nieco inaczej niż zwykle. W razie potrzeby ogromne ilości geologów i sejsmografów wciąż pracuje w okolicach parku Yellowstone i w razie potrzeby zapewne przynajmniej kilku z nich z pewnością nie omieszkałoby o tym poinformować internautów.Źródło: Kod Władzy


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(8 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 08 kwiecień 2014 14:51
alexjones.pl Ekologia i środowisko Zjawiska pogodowe Wulkany Zwierzęta masowo uciekają z parku Yellowstone. Co się dzieje?