Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko WWF wezwał Merkel do zatrzymania budowy „Gazociągu Północnego 2”
Kategoria: Ekologia i środowisko   Piątek, 12 styczeń 2018 11:50 Autor: Andreas

WWF wezwał Merkel do zatrzymania budowy „Gazociągu Północnego 2”

WWF wezwał Merkel do zatrzymania budowy „Gazociągu Północnego 2” rpavich/Flickr/CC BY 2.0

Światowy Fundusz na rzecz Przyrody (WWF) i Związek Ochrony Środowiska Niemiec zażądały od czołowych niemieckich polityków, aby położyli kres projektowi budowy „Gazociągu Północnego 2”.

Światowy Fundusz na rzecz Przyrody (WWF) i Związek Ochrony Środowiska Niemiec zażądały od czołowych niemieckich polityków, aby położyli kres projektowi budowy „Gazociągu Północnego 2”. Czytamy o tym w liście od ekologów do kanclerz Niemiec Angeli Merkel, lidera Unii Chrześcijańsko-Społecznej (CSU) Horsta Seehofera, i lidera Partii Socjaldemokratycznej (SPD) Martina Schulza, pisze magazyn Der Tagesspiegel.

Według ekologów „«Gazociąg Północny 2» to klimatyczny i polityczny ślepy zaułek, który zagraża wrażliwemu systemowi ekologicznemu Bałtyku i rozbija solidarność i zaufanie w Unii Europejskiej”.

Autorzy listu zażądali od polityków nie tylko zdystansowania się od „Gazociągu Północnego 2”, ale również dołożenia wszelkich starań do przeprowadzenia „niezależnej i krytycznej weryfikacji procesu zatwierdzania” projektu gazociągu. Są oni również gotowi do walki o jego zamknięcie przez sądem.

Berlin oświadczył, że uważa za ważne monitorowanie konsekwencji realizacji projektu „Gazociąg Północny 2”, w tym także dla Ukrainy.

„Zawsze było dla nas ważne, aby ta działalność komercyjna dla dotkniętych krajów, takich jak Słowacja, a szczególnie Ukraina, aby jej skutki były kontrolowane, aby można było zabezpieczyć konsekwencje awarii. Jest to polityczne zadanie, które związane jest z decyzją handlową” — powiedział rzecznik rządu Niemiec Steffen Seibert.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Piątek, 12 styczeń 2018 12:09
alexjones.pl Ekologia i środowisko WWF wezwał Merkel do zatrzymania budowy „Gazociągu Północnego 2”