Font Size

Czcionka
alexjones.pl Ekologia i środowisko Rusin apeluje do Kaczyńskiego i Morawieckiego: „Zatrzymajcie ten zegar śmierci!”
Kategoria: Ekologia i środowisko   Niedziela, 18 marzec 2018 08:40 Autor: Andreas

Rusin apeluje do Kaczyńskiego i Morawieckiego: „Zatrzymajcie ten zegar śmierci!”

Rusin apeluje do Kaczyńskiego i Morawieckiego: „Zatrzymajcie ten zegar śmierci!” Frank Vassen/Flickr/CC BY 2.0

Kinga Rusin od pewnego czasu znana jest z aktywności proekologicznej. Teraz w dramatycznych słowach zaapelowała na jednym z portali społecznościowych o zaprzestanie odstrzału żubrów w Puszczy Boreckiej. Zwróciła się z apelem bezpośrednio do prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego.

„Powstrzymajmy odstrzał żubrów w Puszczy Boreckiej! Głośno protestujmy! Piszcie tu, co o tym myślicie! Niech decydenci to zobaczą! Myśliwi już zdążyli zabić 6 żubrów. Chcą zabić jeszcze 6! A pozwoliła im na to… Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska (sic!)! Decyzja zapadła za Szyszki. Dlaczego nie została zawieszona po jego odwołaniu!? Kto macza w tym palce? To jest odstrzał typowo komercyjny, dla kasy i trofeów, z których większość wyjedzie z Polski! Żubr to symbol polskiej przyrody! Jest chroniony prawem polskim i unijnym” – napisała.

„Kim trzeba być i jaki w tym mieć interes, żeby wydać na te wspaniałe, majestatyczne zwierzęta wyrok śmierci! Organizowanie polowań komercyjnych na żubry i dopuszczenie do nieuzasadnionego ich zabijania to zamach na to, co w polskiej przyrodzie najcenniejsze! Tę decyzję można jeszcze cofnąć! Tego chcą Polacy! Dość rzezi w polskich lasach dla zabawy i wątpliwej satysfakcji, za to ze szkodą dla nas wszystkich, dla naszego dziedzictwa! Panie Prezesie, panie Premierze to tylko i aż jeden podpis! Czas tych zwierząt jest policzony. Zatrzymajcie ten zegar śmierci!” – dodała.Źródło: Parezja


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(8 głosów)Ostatnio zmieniany Niedziela, 18 marzec 2018 12:00
alexjones.pl Ekologia i środowisko Rusin apeluje do Kaczyńskiego i Morawieckiego: „Zatrzymajcie ten zegar śmierci!”