Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Wydarzenia, akcje i inicjatywy Lokatorski Klub Filmowy – nowa inicjatywa w Warszawie
Kategoria: Akcje i inicjatywy   Piątek, 29 grudzień 2017 12:30 Autor: Andreas

Lokatorski Klub Filmowy – nowa inicjatywa w Warszawie

Lokatorski Klub Filmowy – nowa inicjatywa w Warszawie Chris RubberDragon/Flickr/CC BY-SA 2.0

Lokatorski Klub Filmowy zainauguruje działalność 11 stycznia. W Centrum Kultury Współczesnej Zamek Ujazdowski odbędzie się pokaz filmu „Pewnego razu w listopadzie” w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego, twórcy takich dzieł jak „Sztuczki” czy „Zmruż Oczy”. Film opowiada o historii matki z synem, która w 2013 roku traci dach nad głową. Organizatorzy skierowali zaproszenia do środowisk lokatorskich. Liczą na zawiązanie grupy, w ramach której będą odbywać się dyskusje pod szyldem klubu.

Dlaczego powstał Lokatorski Klub Filmowy? Zapytaliśmy o to Beatę Siemieniako, działaczkę Komitetu Obrony Praw Lokatorów. – To okazja do spotkań lokatorskich w mniej stresujących okolicznościach niż sala rozpraw, czy blokada eksmisji. W lecie zainicjowałyśmy cykl pikników lokatorskich na świeżym powietrzu, na których każdy mógł przyjść i przynieść cokolwiek, co akurat miał. Wyszło super i chcemy te spotkania kontynuować – zapewnia aktywistka, która filmowy projekt koordynuje wraz z Adeliną Cimochowicz. Obie działaczki współtworzą również akcję Lokatorski Lokatorkom. 

Inicjatorki przedsięwzięcia nie ukrywają, że celem jest również zapewnienie dostępu do dóbr kultury dla wszystkich działaczy ruchu lokatorskiego. – Powstaje wiele filmów o problemach, z którymi mierzą się lokatorzy, ale cena biletu do kina jest zaporowa, bądź lokatorzy nie wiedzą, jak obejrzeć je w internecie, nie wspominając o osobach nie posiadających komputera – zauważa Siemieniako. –  Lokatorski Klub Filmowy ma być darmowy i dostępny dla wszystkich – zapewnia działaczka, która dodaje również, że w ramach Lokatorskiego Klubu Filmowego nie będzie podziału na liderów i słuchaczy. – Będą mówić sami lokatorzy i lokatorki – o tym, co przeżyli, co czują, jak widzą rzeczywistość – zapowiada Beata Siemieniako w rozmowie ze Strajk.eu. 

Link do fejsbukowego wydarzenia zapowiadającego film „Pewnego razu w listopadzie” można znaleźć tutaj. Źródło: Portal STRAJK


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Piątek, 29 grudzień 2017 13:04
alexjones.pl Inne Wydarzenia, akcje i inicjatywy Lokatorski Klub Filmowy – nowa inicjatywa w Warszawie