Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Wydarzenia, akcje i inicjatywy Dziura drogowa jako… jacuzzi
Kategoria: Akcje i inicjatywy   Niedziela, 14 styczeń 2018 09:00 Autor: Andreas

Dziura drogowa jako… jacuzzi

Dziura drogowa jako… jacuzzi WolneMedia.net/You Tube

Zrzut ekranu z filmu „Massive Pothole” („Ogromna dziura”), który stał się popularny w Trynidadzie i Tobago, pokazuje znudzonego obywatela, Kena, używającego dziury drogowej przy swoim domu jako jacuzzi.
W Trynidadzie i Tobago akcje protestacyjne mogą przybierać różne formy – kampanie online, strajki głodowe, spalanie odpadów, a nawet przepływanie między dwiema wyspami – ale nigdy wcześniej nie udało się przekształcić dziury wielkości człowieka w jacuzzi.

Człowiek, który został zidentyfikowany jako “Ken” przez użytkownika mediów społecznościowych, który nakręcił i opublikował film w dniu 4 stycznia 2018 roku, doszedł do końca swojej cierpliwości po 10 dniach wzywania Komisji ds. Wody i Kanalizacji w Trynidadzie i Tobago (WASA), aby naprawić wyciek, który był tak poważny, że zniszczył część ulicy przed jego domem, w taki sposób, że nie był już zaopatrywany w wodę do domu.

Dlatego postanowił zrobić następną, najlepszą rzecz jaka przyszła mu do głowy – wziął relaksującą kąpiel w dziurze.

Dzięki jego kreatywnej i ekstrawaganckiej akcji protestacyjnej, Ken natychmiast stał się sensacją w mediach społecznościowych, zyskując nawet regionalne uznanie za swój pomysł. Już następnego dnia WASA wysłał załogę, aby naprawić wyciek i naprawić ubytek nawierzchni. „Och! Od godziny 1.45 w nocy jacuzzi Kena już nie istnieje! W ten sposób zniszczono moje plany na weekend! Tylko żartuję. WASA w końcu pracuje!” – napisała Nyssa Pea na „Facebooku” publikując zdjęcia załogi remontowej podczas pracy, co nie znaczy, że organizacji nie dostało się w mediach społecznościowych. „Ludzie naprawdę muszą działać ekstremalnie w tym kraju, aby coś uzyskać” – uważa internauta Denzil James.

Firma WASA posiada fatalną reputację demontażu chodników w celach konserwacyjnych, a następnie nie przywracania nawierzchni do poprzedniego stanu. W Trynidadzie i Tobago istnieje żart o „oficjalnych dziurach”, które pozostawiono bez opieki przez tak długi czas, że najłatwiej jest po prostu pomalować białą linię wokół, aby ostrzegać kierowców o niebezpieczeństwie. Pomijając niechęć do zaniedbywania podstawowych usług przez administrację, internauci byli całkowicie urzeczeni przez Kena: „Zabawa i zwycięstwo”. Inni nawoływali by wręczyć mu medal.

Dowcip Kena przyniósł w końcu rezultaty, co pokazuje, że odrobiną humoru można coś wskórać, a poza tym objawił się jako bohater. Dla Ti-Jadanna La Jordana była to korzystna sytuacja: „Ken jest kochany i pokazał brak kompetencji WASA.” Wreszcie EmmyAwards Brown zauważył, że kraj powinien właściwie nagrodzić pomysłowość Kena: „Cały kraj powinien to zrobić. Dobra robota staruszku, zasługujesz na nagrodę od narodu.”

 


 

Autorstwo: Janine Mendes-Franco
Tłumaczenie: Patryk Zieliński
Źródło: pl.GlobalVoices.org

 

Źródło: Wiadomości z kraju – Wolne Media


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Niedziela, 14 styczeń 2018 10:06