Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Wydarzenia, akcje i inicjatywy Studenci dla Palestyny
Kategoria: Akcje i inicjatywy   Środa, 20 luty 2019 09:06 Autor: Andreas

Studenci dla Palestyny

Studenci dla Palestyny Montecruz Foto/Flickr/CC BY-SA 2.0

Koło Naukowe Arabistów UŚ Al-Asabiya, Kolektyw Otwartych, Palestyna po Polsku zapraszają na akcję charytatywną na rzecz Palestyny. Wydarzenie będzie mieć miejsce w dniach 5 i 6 marca na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu

Jak piszą organizatorzy:

„Jest to już trzecia edycja akcji charytatywnej organizowanej przez Koło Naukowe. Dwa lata temu pod patronatem Polskiej Akcji Humanitarnej przygotowaliśmy zbiórkę pieniężną „Studenci dla Syrii”, której celem było zebranie funduszy na pomoc ofiarom wojny domowej w Syrii. Dzięki zaangażowaniu studentów, nauczycieli akademickich oraz darczyńców udało nam się zebrać ponad 11 tysięcy złotych. W zeszłym roku we współpracy z organizacją UNICEF udało nam się zebrać ponad 15 tysięcy złotych na rzecz ofiar głodu w Jemenie.

Program zbiórki będzie obejmował kiermasz domowych wypieków i różnych dań i napojów kuchni bliskowschodniej, kiermasz książek i różności, malowanie henną, kaligrafię arabska, aukcję przedmiotów wartościowych, akcję ,,Selfie z wykladowcą”, wykłady tematyczne, min.:
– Elżbieta Deja (Uniwersytet Warmińsko – Mazurski) ,,Strefa Gazy w 2020 roku”;
– Beata Abdallah – Krzepkowska (Uniwersytet Śląski) ,,Krótka historia konfliktu bliskowschodniego”;
– wykład Przemysława Wielgosza (Le monde diplomatique) ,,Palestyna – historia znikania”;
– Nidal Hamad, ,,Z obozu do Europy: sytuacja uchodźców palestyńskich po 1948 roku” (spotkanie – dyskusja z Nidalem Hamadem, palestyńskim pisarzem, dziennikarzem i aktywistą, redaktorem strony http://www.al-safsaf.com/ oraz administratorem grupy Palestyna po Polsku)
– spotkanie z Khaledem Alabsi, palestyńskim uchodźcą, na temat współczesnego wymiaru uchodźstwa palestyńskiego (po 2015 roku).

Wydarzeniu będzie towarzyszyć też:
– koncert muzyki bliskowschodniej w wykonaniu Palestyna Art Alert;
– wieczór poezji Josefa Sh’hady ,,Kiedyś motylami Galilei… Kiedyś chmurami Karpat”,

miejsce: Miejscownik. Tygiel Kulturalny, Katowice ul. Warszawska 28.

Wystawy:
– “Palestyna sprzed okupacji 1948” i (autorstwa Nidala Hamada);
– Wystawa ilustracji Dominiki Różańskiej z obozu dla uchodźców w Libanie; wszystkie ilustracje przeznaczone będą jako dar na aukcje.
– Wystawa zdjęć z projektu ,,Obliterated Families”.

Pokaz tańca dabki i nauka podstawowych kroków.

Cała suma ze zbiórki zostanie przeznaczona na sfinansowanie badań neurologicznych pacjentów niepełnosprawnych intelektualnie w ośrodku Al Malat w Bejt Sahur koło Betlejem.Źródło: Portal STRAJK


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Środa, 20 luty 2019 10:24