Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Wydarzenia, akcje i inicjatywy „Katarskie papiery” w europejskich meczetach
Kategoria: Akcje i inicjatywy   Środa, 22 maj 2019 15:37 Autor: Andreas

„Katarskie papiery” w europejskich meczetach

"Qatar papers" okładka książki i jej autorzy "Qatar papers" okładka książki i jej autorzy

Francuscy dziennikarze, Christian Chesnot i Georges Malbrunot, wydali niedawno książkę „Qatar Papers”, w której opisują system finansowania przez Katar meczetów w Europie.

Skupili się na działaniach organizacji pozarządowej Qatar Charity, działającej na naszym kontynencie i oskarżanej o finansowanie terroryzmu i powiązania z Bractwem Muzułmańskim. W książce wspominają o związkach z dwoma milionami euro ofiarowanymi na meczet Bonnevoie.

W związku z tą dotacją Laurent Mosar z luksemburskiej Chrześcijańsko-Społecznej Partii Ludowej, zapytał z parlamentarnej mównicy premiera Xaviera Bettela, czy posiada on jakąkolwiek wiedzę na temat pieniędzy przekazanych meczetowi. Zapytał także, jaka jest  opinia premiera na temat tej dotacji oraz czy widzi zasadność wprowadzenia ustawy regulującej finansowanie miejsc kultu religijnego.

W odpowiedzi Bettel stwierdził, że według książki francuskich dziennikarzy w całej Europie na finansowanie różnych projektów Qatar Charity przeznaczyła 70 milionów euro. Dodał, że zarzuty postawione w publikacji muszą zostać zweryfikowane, a rząd nie może podejmować żadnych działań bazując na samych twierdzeniach autorów. Podkreślił także, że Luksemburg ma stosowne regulacje dotyczące finansowania i muszą być one respektowane przez wszystkie związki wyznaniowe.

W książce „Qatar Papers” znalazły się tajne dokumenty Qatar Charity, która została założona przez katarską rodzinę królewską i ma powiązania z Bractwem Muzułmańskim. Na 295 stronach opisano, jak Katar planuje rozprzestrzenić ekstremizm w Europie, bazując na siatce 140 meczetów, szkół i stowarzyszeń mających związki z Bractwem.

Autorzy twierdzą, że Qatar Foundation jest najpotężniejszą instytucją tego małego kraju. Przeprowadzili dochodzenie w sześciu europejskich krajach, skupiając się na Francji, Włoszech i Szwajcarii. Zbadali powiązania, siatki, metody oraz ludzi zaangażowanych w działania Katarczyków w Europie. Według nich Qatar Foundation przelewa między innymi miesięcznie 35 000 euro do Tariqa Ramadana, islamskiego uczonego, wnuka założyciela Bractwa Muzułmańskiego, aresztowanego w ub. roku pod zarzutem gwałtu na dwóch kobietach.

 

Źródło: Euroislam


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 22 maj 2019 14:38
alexjones.pl Inne Wydarzenia, akcje i inicjatywy „Katarskie papiery” w europejskich meczetach