Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Wydarzenia, akcje i inicjatywy Cyrk bez zwierząt, ale z ich hologramami
Kategoria: Akcje i inicjatywy   Środa, 05 czerwiec 2019 14:06 Autor: Andreas

Cyrk bez zwierząt, ale z ich hologramami

Cyrk bez zwierząt, ale z ich hologramami Circus Roncalli Germany

Zlokalizowany w Niemczech cyrk Roncalli rozpoczał nowy etap w dziejach sztuki cyrkowej. Zastąpił występy żywych zwierząt holograficznymi projekcjami, które pełnią analogicznie rozrywkową funkcję, jak dotychczasowe występy zwierząt.

Decyzja jest w istocie przełomowa. Sztuka cyrkowa rozpoczeła swoją światową karierę właśnie za sprawą niewolniczej tresury zwierząt. Zanim do tego doszło - w formie zorganizowanych trup podróżnych, które wędrowały po całym świecie - elementy rozrywki cyrkowej były doskonalone na ulicach jeszcze średniowiecznych miast. Wszelako ten uliczny rodzaj rozrywki był domeną ludzi - zabawiaczy, klaunów, szyderców, mimów, sztukmistrzów i tym podobnych rzemieślników i artystów. Przełom w postaci zorganizowanych cyrków był tak naprawdę ściśle związany z eksploatacją zwierząt, których przetrzymywanie i tresura wymagały zaplecza.

Od lat na całym świecie nasila się kampania zakończenia procederu eksploatacji zwierząt w cyrkach oraz w ogrodach zoologicznych. To na pewno dobry krok w stronę ogólnoświatowego rozpoznania tematu szeroko pojętej eksploatacji zwierząt przez człowieka. To temat tragiczny, albowiem rozpoczyna się od kwestii codziennego mordu miliardów zwierząt rocznie na całym świecie - w celu ich zjedzenia, albo wykorzystania ich ciała np. dla wyrobu futer. Jak zauważy łDariusz Gzyra  kwestia mordowania zwierząt na Ziemi to problem systemowy - wpisany w rdzeń konstrukcji naszej cywilizacji. To znaczy, że ustanie razem z rozpadem tej piramidalnej struktury świadomości i niewolnictwa, którą nam zaszczepiono w momencie narodzin cywilizacji. Ale takie działania, jak powyższe z pewnością drążą świadomość globalną, jak woda kamień. Wieki minął i kamień spłynął...

TUTAJ znajdziesz listę krajów, w których są już wprowadzone restrykcje, ogranczenia lub zakaz eksploatacji zwierząt w cyrkach.

andreas/Efekt Setnej Małpy

Artykuł jest subiektywnie wybranym zbiorem opinii pozbieranych w wyniku analizy różnych alternatywnych anglojęzycznych źródeł w sieci.Źródło: Efekt Setnej Małpy


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Środa, 05 czerwiec 2019 11:52
alexjones.pl Inne Wydarzenia, akcje i inicjatywy Cyrk bez zwierząt, ale z ich hologramami