Wydrukuj tę stronę
Kategoria: Akcje i inicjatywy   Wtorek, 09 lipiec 2019 15:07 Napisał

Czy to Banksy? Brytyjskie media twierdzą, że to właśnie słynny artysta street art udziela wywiadu reporterowi ITV News! [wideo]

Banksy - mural w Palestynie Banksy - mural w Palestynie Kyoung-jin Yoon/Flickr/CC-BY 2.0

Banksy to jedna z najbardziej tajemniczych postaci naszych czasów. Dzieła Banksy'ego zdobią ulice w Londynie i w wielu innych miejscach na świecie, a ponieważ często zawierają one ważne idee społeczne i polityczne, to raz po raz przykuwają uwagę mediów. Banksy od zawsze pozostawał anonimowy, ale... brytyjskie media twierdzą, że to właśnie słynny brytyjski artysta rozmawia z dziennikarzem ITV News w jednym z archiwalnych wywiadów.

Ten wywiad przez wiele lat leżał w archiwum telewizji ITV, aż wreszcie znalazł go Robert Murphy – reporter oddziału ITV w Bristolu, który poszukiwał informacji na temat Banksy'ego. Oglądany po 16 latach wywiad rzuca nowe światło na sprawę tożsamości brytyjskiego artysty i pozwala przypuszczać, że to właśnie on ukrywa się pod czapką baseballową i czarnym podkoszulkiem.Był zrelaksowany, wyluzowany i uprzejmy. Całkiem go polubiłem. Bałem się, że będzie artystą pretensjonalnym, ale był bardzo miły” - wspomina po latach Haig Gordon. Dziennikarz dodał jednak, że do dziś nie jest pewny, czy rozmawiał z Banksym, choć to właśnie on miał stać za wystawą „Turf War”, w której na różne kolory i w różne wzory pomalowane zostały zwierzęta. - To mi wyglądało na zorganizowany event. Rzecznik prasowy wyglądał na normalnego rzecznika prasowego, który nie robiłby mediów w konia – zaznaczył Gordon.

Zespół odpowiedzialny za kierowanie sprawami Banksy'ego i za ukrywanie jego tożsamości odniósł się do rewelacji mediów brytyjskich. - Bez komentarza. Takie spekulacje pojawiają się często – powiedział rzecznik słynnego artysty.


Źródło: Polishexpress.co.uk


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Środa, 10 lipiec 2019 00:07