Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Wydarzenia, akcje i inicjatywy Pussypedia – rewolucyjna encyklopedia ujawniająca sekrety kobiecej seksualności
Kategoria: Akcje i inicjatywy   Czwartek, 29 sierpień 2019 16:08 Autor: Andreas

Pussypedia – rewolucyjna encyklopedia ujawniająca sekrety kobiecej seksualności

Pussypedia – rewolucyjna encyklopedia ujawniająca sekrety kobiecej seksualności www.Pussypedia.net

W wyniku niezwykłej debaty jednej pary pojawił się projekt, który został dobrze przyjęty w Internecie i odpowiada na najbardziej nieoczekiwane pytania dotyczące seksualności kobiet. Sputnik porozmawiał z jego twórcami.

Czy wszystkie kobiety mają wytrysk? To właśnie ta kwestia wywołała debatę między amerykańską dziennikarką Zoe Mendelson a jej byłym chłopakiem w 2017 roku. Istotą pytania było to, czy wszystkie kobiety są do tego zdolne, czy tylko niektóre. Jak możecie sobie wyobrazić, pytanie zostało zadane Google i zaczęły się wyczerpujące poszukiwania, aby rozstrzygnąć spór.

Jednak zdziwieniu Zoe nie było granic, gdy odkryła, że w internecie praktycznie nie ma wiarygodnych informacji na ten temat. Znalazła tylko „bezsensowne odpowiedzi” i „złej jakości informacje”, a specjalistyczne czasopisma i książki medyczne „były niezrozumiałe”. Dziennikarka dostrzegła więc okazję, aby odpowiedzieć na to i wiele innych pytań na temat seksualności kobiet, tworząc encyklopedię online.

„Jako dziennikarka potraktowałam to jako sytuację nadzwyczajną” – powiedziała Mendelson Sputnikowi. Dwa lata później wraz ze swoją przyjaciółką, meksykańską ilustratorką Marią Conejo, po raz pierwszy zaprezentowały pierwszą bezpłatną cyfrową encyklopedię o pochwie – Pussypedię.

Jej celem jest dostarczanie wiarygodnych, dostępnych i zrozumiałych informacji o kobiecym ciele. Od momentu premiery 1 lipca 2019 roku Pussypedię odwiedzono ponad 200 000 razy, zarówno nastolatkowie, jak i dorośli. Statystyki na Instagramie pokazują, że prawie 85% obserwujących tę encyklopedię to kobiety, które interesują się tym tematem.

Co to jest „pussy”?

Conejo również porozmawiała ze Sputnikiem i wyjaśniła, że encyklopedia opowiada „nie tylko o pochwie”, ale także o wszystkich genitaliach, które w tekście nazywane są „pussy”. Według ilustratorki projekt gromadzi artykuły w języku hiszpańskim i angielskim, a także ma na celu być „gender- i organoinkluzywnym”.

„Używamy terminu „pussy” próbując przyjąć angielski termin, który odnosi się do pochwy i obejmuje wszystkie zewnętrzne narządy płciowe, takie jak srom, łechtaczka... i wewnętrzne, a mianowicie pochwę, macicę, pęcherz moczowy i inne. Włączamy także odbyt i jądra, biorąc pod uwagę inne tożsamości” – wyjaśniła Meksykanka.

Według Mendelson i Conejo mówienie o żeńskich narządach płciowych i trosce o nie pomaga rozwiać mity i, co najważniejsze, pomaga kobietom lepiej się poznać.

Seksualność i wszystko, co wiąże się z naszym ciałem, jest tabu, prawie nigdy nie rozmawiamy o tym otwarcie. Nie jesteśmy przyzwyczajeni do rozmowy z mamą lub siostrami na temat tego, co się z nami dzieje, na przykład: „ mój srom swędzi…”. Często ukrywamy to przed sobą, bo się wstydzimy – wyjaśnia Conejo.

Według ilustratorki często „googlujemy” takie tematy, a w zamian dostajemy coś pomiędzy stronami pornograficznymia witrynami bez wiarygodnych źródeł. Conejo podkreśliła także znaczenie słów kluczowych, ponieważ ludzie zwykle podsumowują cały obszar narządów płciowych słowem pochwa lub używają eufemizmów, aby wskazać określone części, które je zawstydzają.

Pussypedia opublikowała trójwymiarowy model kobiecego ciała, który można zbadać w formacie 360, aby zobaczyć, gdzie znajduje się każdy narząd i jak się nazywa, oraz jak one ze sobą współpracują.

Dzięki Pussypedii chcemy zmienić sposób, w jaki mówimy o tych rzeczach, aby całkowicie wyeliminować wstyd związany z naszym ciałem. Uważamy, że odczuwanie tego wstydu jest bardzo niebezpieczne, ponieważ oprócz bycia formą ucisku, jeśli odczuwasz wstyd, nie odważysz się poznawać, nie odważysz się zadawać pytań, a zatem nie wiesz, jak wyznaczyć osobiste granice – podkreśliła.

W tej chwili najczęściej oglądany artykuł na platformie poświęcony jest wydzielinom z pochwy (ponad 10 tys. odsłon). Pussypedia odpowiada również na takie proste pytania, jak: „jaki jest właściwy sposób dezynfekcji sromu” i „co to jest cykl menstruacyjny”, a także bardziej złożone, takie jak „jaki jest związek między pestycydami a płodnością” i „co to jest dawstwo komórek jajowych”.

„Chcemy, aby projekt Pussypedia nadal się rozwijał, pozostawał wolny i był tłumaczony na inne języki, ale musimy nadal zbierać fundusze, aby kontynuować” – powiedziała Conejo.

Aby wesprzeć inicjatywę, na stronie znajduje się sklep internetowy, który sprzedaje produkty Pussypedii i zbiera darowizny.Źródło: Sputnik Polska 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 29 sierpień 2019 08:34
alexjones.pl Inne Wydarzenia, akcje i inicjatywy Pussypedia – rewolucyjna encyklopedia ujawniająca sekrety kobiecej seksualności