Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Wydarzenia, akcje i inicjatywy Harmonia Kosmosu - wrażenia
Kategoria: Akcje i inicjatywy   Czwartek, 03 lipiec 2014 19:43 Napisał

Harmonia Kosmosu - wrażenia

Harmonia Kosmosu - wrażenia foto: Wikimedia Commons/CC

Po raz pierwszy w życiu miałem okazję uczestniczyć w zorganizowanej przez Niezależną Telewizję imprezie pod masywem Ślęży. Harmonia Kosmosu w tym roku odbyła się po raz 12 z rzędu, pod hasłem XII Zlot Wolnych Ludzi (Ludzi Nowej Ery). Do wzięcia udziału tej imprezie zachęcał przede wszystkim bardzo bogaty program, który zawierał aż ponad 60 różnych punktów rozłożonych na 4 dni. Co prawda z różnych względów musiałem opuścić zlot w sobotę wieczorem, czyli po 3 dniach, jednak wystarczyło to żeby wyrobić sobie opinię na temat tej imprezy.

Uważam, że organizatorów zlotu można tylko pochwalić. Przebogaty i różnorodny program wystąpień pozwolił każdemu z uczestników znaleźć coś interesującego dla siebie. Pomimo tego, że na Harmonii Kosmosu byłem po raz pierwszy, spotkałem tam bardzo wiele znajomych osób i twarzy znanych nie tylko z alternatywnych telewizji, ale też z innych imprez, seminariów, czy zlotów organizowanych przez podobne środowiska, które także starają się transformować naszą wspólną rzeczywistość. Organizacyjnie też nie można mieć wielu zastrzeżeń, koszt uczestnictwa w całej imprezie to 35 zł, w co wliczone były koszty noclegów na polu namiotowym oraz wejściówka na całą czterodniową imprezę.

A tak trochę na marginesie... trochę smuci mnie jednak fakt, że pomimo tego iż są w Polsce różne organizacje, które jak się okazuje skupiają wokół siebie w zasadzie te same osoby, to nie potrafią porozumieć się na wyższym poziomie jako organizacje, wspierać i współpracować. Wiemy, że miały miejsce konflikty wywoływane przez różne osoby trzecie, które dla rozmaitych, ale zawsze własnych niskich celów starały się nas ze sobą skłócić. Stąd na koniec mój mały apel, żeby nie ulegać podszeptom tych, którzy pojawiali się, pojawiają i jeszcze będą się pojawiać z różnymi rewelacjami. Ja poznałem to środowisko dość dobrze i wiem, że wszyscy zmierzamy w tym samym właściwym kierunku, choć być może mamy do zagospodarowania różne obszary. Ludzie świadomi powinni przede wszystkim ze sobą rozmawiać, zamiast słuchać często absurdalnych teorii od różnej maści podpowiadaczy, siewców nienawiści i manipulatorów zaślepionych własnymi ambicjami. Jeśli pomimo wszystko nie potrafimy jeszcze ze sobą współpracować, to przynajmniej sobie nawzajem nie przeszkadzajmy, bo w końcu kiedyś zrozumiemy że gramy wszyscy w jednej drużynie.

Program imprezy dostępny jest na stronie NTV. Do zobaczenia za rok na Harmonii Kosmosu.

greendagger


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 01 luty 2015 12:46