Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Wydarzenia, akcje i inicjatywy Protest przeciw TTIP i CETA. Dołączysz?
Kategoria: Akcje i inicjatywy   Wtorek, 04 październik 2016 06:44 Autor: admin

Protest przeciw TTIP i CETA. Dołączysz?

Już ponad 34 tys. osób podpisało apel przeciw TTIP i CETA. Czas przenieść nasz protest na ulice! 15 października spotykamy się w Warszawie. Zaczynamy o godz. 13 pod Ministerstwem Rolnictwa. To dzień, kiedy tłumy ludzi przeciwnych toksycznym umowom wyjdą na ulice miast Europy. Zróbmy hałas i w Warszawie! Dołączysz?

Kliknij w link poniżej i wypełnij ankietę, by poinformować nas, czy będziesz. To pomoże w organizacji i ocenie skali przedsięwzięcia.Szczególnie ważne jest dla nas, by dowiedzieć się ile osób chce dojechać z innych miast, a nie ma transportu.Już w poniedziałek popołudniu przejrzymy wyniki ankiety i ocenimy czy gdzie zainteresowanie jest największe.

wczoraj Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego z ramienia PiS, zadeklarował, że zagłosuje przeciw CETA [1]. Mimo determinacji ministra Morawieckiego, by przyjąć TTIP i CETA, poparcie PiS-u dla umów trzeszczy w szwach. Czas zwiększyć nacisk!

Dlatego wraz z organizacjami rolniczymi, m.in. Ogólnopolskim Związkiem Rolników i Organizacji Rolniczych, wychodzimy na ulice. Pokażemy, że nasz opór wobec toksycznych umów sięga daleko poza internet. Pod samo biuro partii rządzącej! Spotykamy się 15 października o godz. 13 w Warszawie pod budynkiem Ministerstwa Rolnictwa [2]. Protestujemy 3 dni przed spotkaniem UE, gdzie min. Waszczykowski ma podpisać umowę CETA. To ostatni moment, kiedy polski rząd może ją zatrzymać i ważna okazja, by powiedzieć „NIE” wciąż negocjowanej umowie TTIP z USA.

Wypełnij ankietę poniżej i daj nam znać, czy będziesz. To pomoże w organizacji i ocenie skali przedsięwzięcia. Szczególnie ważne jest dla nas, by dowiedzieć się ile osób chce dojechać z innych miast, a nie ma transportu. Już w poniedziałek przejrzymy wyniki ankiety i ocenimy czy gdzie zainteresowanie jest największe. Nie zwlekaj z wypełnieniem ankiety. Środki mamy ograniczone i będziemy musieli wybrać, gdzie podstawić autokary.

TAK, BĘDĘ NA DEMONSTRACJI

POTRZEBUJĘ TRANSPORTU, ŻEBY PRZYJECHAĆ

15 października to będzie ważny dzień. Na ulice wyjdą również Francuzi i Hiszpanie. To kolejne kraje, gdzie odbywają się protesty po tym jak dwa tygodnie temu przeciw CETA i TTIP protestowało ok 100 tys. osób [3]. Jesteśmy częścią wielkiego ruchu społecznego. Łączy on Europejczyków i naszych sojuszników w USA i Kanadzie, którzy nie zgadzają się na wszechwładzę korporacji.

Wszechwładza ta ma różne oblicza. Akcja Demokracja sprzeciwia się jej w przypadku niesprawiedliwych umów handlowych, ale też w innych sferach życia. Aby ochronić klimat i godne życie dla naszych dzieci walczymy o ograniczenie wydobycia węgla [4].

Wspólnie ws. TTIP i CETA osiągnęliśmy już w Polsce bardzo wiele. Setki z nas napisało do posłów i posłanek, by sprzeciwili się TTIP i CETA. Kolejne ugrupowania zgadzają się z naszym podejściem. Kukiz 15, PSL, SLD, Razem, Zieloni, Inicjatywa Polska… – wszystkie wystąpiły przeciw CETA, a szczególnie jej wejściu w życie przed wyrażeniem zgody przez polski parlament. Przebiliśmy się do głównych mediów. W ostatnich dniach o sprawie zaczęły mówić TVN24, Polsat, TVP, Radio ZET i Interia. Niech mówią jeszcze więcej! Demonstracja to świetna okazja.

Pozdrawiam,

Piotr Trzaskowski, Akcja Demokracja

PS Organizujemy autokary, ulotki i wsparcie partnerów. Demonstracji potrzeba też widoczności w internecie. Na Facebooku utworzyliśmy wydarzenie. Jeśli korzystasz z Facebooka, kliknij na ten link, dołącz do nas i pomóż promować manifestację.

[1] Obóz rządzący podzielony ws. CETA, Fakty.Interia.pl, 28.09.2016.

[2] stopttipceta.pl

[3] Niemcy:masowe protesty przeciwko umowom transatlantyckim TTIP i CETA, Deutsche Welle, 17.09.2016.

[4] Kampania „Nie Niszczcie naszych domów!”, http://www.akcjademokracja.pl/odkrywki_niszcza

Napisz do posłów i posłanek z podkomisji ds. TTIP i CETA oraz Komisji Rolnictwa

Kliknij tutaj, żeby napisać list do posłów


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(14 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 04 październik 2016 18:53
alexjones.pl Inne Wydarzenia, akcje i inicjatywy Protest przeciw TTIP i CETA. Dołączysz?