Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Ciekawostki Grzywna dla producenta popularnego środka przeciwbólowego za wprowadzenie klientów w błąd
Kategoria: Ciekawostki   Poniedziałek, 19 grudzień 2016 01:07 Autor: admin

Grzywna dla producenta popularnego środka przeciwbólowego za wprowadzenie klientów w błąd

Grzywna dla producenta popularnego środka przeciwbólowego za wprowadzenie klientów w błąd foto: Wikimedia Commons/CC

Brytyjski producent Nurofenu dostał zwiększoną grzywnę, w wysokości 6 milionów funtów, za wprowadzenie w błąd klientów w Australii. Australijski sąd federalny orzekł w zeszłym roku, że produkty sprzedawane na różne, specyficzne bóle, były w zasadzie identyczne.

W piątek sąd zgodził się, by zwiększyć karę. „Celem jakiejkolwiek kary w tym przypadku musi być zapewnienie, że producent Nurofenu oraz inni potencjalni przestępcy pomyślą dwa razy zanim będą chcieli wprowadzać w błąd opinię publiczną” – orzekł sędzia.

Gigant farmaceutyczny zostanie także obciążony kosztami prawnymi. Firma znacznie skorzystała na sprzedaży produktów na ból pleców, ból migrenowy oraz napięciowy ból głowy, mimo że ich skład niczym się nie różnił. Kara wymierzona producentowi jest najwyższą przyznaną zgodnie z australijskim prawem konsumenckim.

Przedstawiciel Nurofenu uznał decyzję sądu, choć nie krył rozczarowania zwiększeniem grzywny. Firma taktycznie stwierdziła, że: „Nurofen nie zamierzał wprowadzać konsumentów w błąd, jednak zdaje sobie sprawę, że jego rozwiązania mogły być mylące”.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 19 grudzień 2016 10:50
alexjones.pl Inne Ciekawostki Grzywna dla producenta popularnego środka przeciwbólowego za wprowadzenie klientów w błąd