Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Ciekawostki Tajemnica Medjugorie. Czas miłosierdzia, czas sprawiedliwości
Kategoria: Ciekawostki   Środa, 18 styczeń 2017 14:55 Napisał

Tajemnica Medjugorie. Czas miłosierdzia, czas sprawiedliwości

Dziś trzecia część artykułów poświęconych objawieniom w Medjugorie. Rozpoczniemy dzisiejsze rozważania od przytoczenia listu, jaki do Ojca Świętego skierował proboszcz Medjugorie, był to rok 1983. List będziemy publikować fragmentami, ponieważ dzięki temu będzie nam łatwiej się skupić na konkretnym wycinku, na jego przesłaniu oraz ogólnej interpretacji, jakiej poddamy ten list.

Po ukazaniu się Najświętszej Panny, dnia 30 listopada 1983 roku widząca Marija Pavlovic przyszła, aby mi powiedzieć: Matka Boża mówi, że trzeba natychmiast powiadomić Ojca Świętego i Biskupa o niezwykle pilnej i wielkiej wagi informacji z Medjugorie. Niniejszy list pragnie wypełnić ten obowiązek.

Pięcioro widzących doświadcza codziennych objawień najświętszej Maryi Panny. Doświadczenie, dzięki któremu oni ją widzą jest faktem dającym się sprawdzić przez bezpośrednie obserwacje, zostało także sfilmowane. Podczas objawień widzący nie reagują na światło, nie słyszą hałasów, nie reagują, gdy ktoś ich dotyka, czują się jak gdyby byli poza czasem i przestrzenią. Wszyscy widzący stwierdzają w istocie:

- My widzimy Matkę Bożą, tak jak widzimy inne osoby. Modlimy się z nią, rozmawiamy i możemy ją dotknąć.

- Najświętsza Panna mówi, że pokój na świecie jest zagrożony. Ona ustawicznie wzywa do pojednania i nawrócenia. Przyrzekła nam, że pozostawi widzialny znak na miejscu objawień w Medjugorie dla całej ludzkości.

- Czas, który poprzedza ten widzialny zna, jest okresem łaski dla nawrócenia i pogłębienia wiary. Najświętsza Panna przyrzekła powierzyć nam dziesięć tajemnic. Dotąd osiem zostało ujawnionych Vicce Ivankovic i Mariji Pavlovic. Dziewięć tajemnic Jakovovi Colo, Ivanowi Dragicevic i Irance Ivankovic. Dziesiątą tajemnicę zna tylko Mirjana Dragicevic.

- Te objawienia są ostatnimi objawieniami Najświętszej Maryi Panny na ziemi. Dlatego są tak długie i częste.

Po pierwsze należy dodać, iż później, już po spisaniu owego listu Marija Pavlovic 8 grudnia 1983 roku otrzymała wizję dziewiątej tajemnicy, to w ramach uzupełnienia. A teraz kilka słów o wyżej przytoczonym fragmencie listu. Po pierwsze rzuca nam się w oczy fragment informujący, iż objawienia Maryi Panny, w Medjugorie to ostatnie objawienia Królowej nieba na ziemi, jest to wręcz szokująca informacja gdyż skłania nas do myślenia. Czy niebo pozostawi ludzkość? Czy może ludzkość znajduje się już rzeczywiście przy kresie swojego istnienia? A zatem po zakończeniu objawień w Medjugorie nasza cywilizacja szybko dotrze do momentu sądu ostatecznego. Oczywiście ten czas może trwać nawet kilkadziesiąt lat, lub więcej, ale nie ulega wątpliwości, iż Jezus powoli przekracza próg wypełnienia się wszystkiego, co dotąd zostało zapisane w Biblii i ma się zrealizować.

Naszym oczom ukazuje się także prosta i jakże zwyczajna relacja, jaka zachodzi po między Maryją a widzącymi. Nie mamy tutaj na myśli relacji mentalnych czy uczuciowych, bo te rzeczywiście są niezwykłe, ale relacji fizycznych, czyli widzący mogą Maryję dotknąć, widzą ją doskonale i mogą z nią rozmawiać. To pokazuje zaufanie i powagę sytuacji, gdyż Maryja nie buduje wokół siebie jakiegoś mistycznego muru, Ona przychodzi niczym zatroskana Matka, która chce przekazać ważne przesłanie, ważne z punktu istnienia wielu ludzi oraz ich życia wiecznego lub potępienia.

Dalej możemy przeczytać, iż obecne objawienia są czasem łaski, czasem dla ludzi by Ci się nawrócili, ponieważ później analogicznie nastąpi czas sprawiedliwości. To całkowicie pokrywa się z dzienniczkiem siostry Faustyny, pokrywa się z przesłaniem, jakie Jezusa ofiarował ludzkości po przez naszą rodaczkę. To tam możemy przeczytać, że z Polski wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ponowne przyjście Jezusa. Błędnie interpretuje się, iż tą iskrą był Jan Paweł II. Oczywiście to wielki i święty człowiek, to prorok naszych czasów. Jednak owa iskra to przesłanie miłosierdzia. Dalej w dzienniczku możemy przeczytać, że po czasie owego miłosierdzia nadejdzie czas sprawiedliwości. To nakłada się na przesłanie z Medjugorie. Przy okazji można dodać, że tylko miłosierdzie Boga może nas zbawić i uratować, a zatem jeżeli człowiek nie skorzysta z miłosierdzia pozostanie dla niego jedynie Boża sprawiedliwość a kto wówczas zdoła się ostać?

Na koniec dzisiejszych rozważań należy napisać wyraźnie Bóg to miłosierdzie i sprawiedliwość. Niestety obecnie Kościół ukazuje ludzkości głównie miłosierdzie, przez co wielu posiada wypaczony obraz Boga. Dla wielu jest On starym sędziwym dziadkiem, zawsze uradowanym i wesołym, gotowym wybaczyć wszystko od tak, po prostu wystarczy się do niego uśmiechnąć a on będzie jadł nam z ręki. To ogromne wypaczenie, odstępstwo, błąd a nawet herezja, do której niestety nauczanie Kościoła się przyczyniło. Obecnie na świecie mamy czas miłosierdzia, tak jest to prawda, jest to czas łaski, jednak nie można zapominać o Bożej sprawiedliwości, to jest wypaczenie i błąd, w ten sposób ukazujemy Boga tylko po części, a takie części to nic dobrego, to pewna ułomność. Takim nauczaniem sprawiamy, że ludzie drwią z Boga, wyśmiewają Go, myślą, że można go oszukać, poklepać po ramieniu i będzie dobrze.

Niestety, jeżeli człowiek nie żałuje za grzechy wówczas nie będzie dla niego miłosierdzia, będzie jedynie sprawiedliwość, ponieważ Bóg jest nieskończenie miłosierny i kochający, jest jednak w równym stopniu sprawiedliwy. Bóg nie jest starym dziadkiem z objawami sklerozy czy innej choroby. Bóg wie wszystko, zna każdy nasz czyn, czyta w naszych myślach, sercu i duszy. Bóg jest cierpliwy i czeka, czeka, każdy otrzymuje tyle czasu potrzebnego do nawrócenia ile mu potrzeba jednak, jeżeli z niego nie skorzysta to wówczas biada mu a wyobrażenia o Bogu jako owym dziadku z brodą i małą inteligencją okażą się kłamstwem, ułudą, tragiczną pomyłką, od której nie będzie odwrotu. Na końcu czasu będzie tylko Bóg i ja, ty i każdy człowiek, jaki kiedykolwiek się urodził. Staniemy przed Nim, a On zapyta nas, co zrobiliśmy z naszym życiem, czy mieliśmy dla niego czas i dobre słowo.

 

Źródło: globalne-archiwum.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(13 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Środa, 18 styczeń 2017 20:35
alexjones.pl Inne Ciekawostki Tajemnica Medjugorie. Czas miłosierdzia, czas sprawiedliwości