Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Ciekawostki Paranoja roku 2012 (“paranoja milenijna”) podsumowanie bzdur
Kategoria: Ciekawostki   Niedziela, 16 grudzień 2012 15:13 Napisał

Paranoja roku 2012 (“paranoja milenijna”) podsumowanie bzdur

Paranoja roku 2012 (“paranoja milenijna”) podsumowanie bzdur

Cyt. “Od wielu lat narasta paranoja roku 2012. Teraz na opowieści o nadchodzącym końcu świata będziemy natykać się szczególnie często dzięki filmowcom, którzy postanowili pokazać nam, jak ta zagłada będzie wyglądać. Mowa oczywiście o wchodzącym wkrótce na ekrany filmie „2012″.

Zdaniem wielu ludzi koniec naszego świata ma nastąpić 21 grudnia 2012 (plus minus jeden dzień). Zagładę w tym dniu przewidzieli ich zdaniem Majowie. Nie ma jednak zgody, co do tego, jak nasza cywilizacja skończy żywot. Najczęściej podawane przyczyny to rozpadnięcie się kontynentów, spalenie nas przez Słońce czy uderzenie innej planety. Wszystko to jest oczywiście gigantyczną zbieraniną megabzdur.

Majowie przewidzieli koniec świata 21 grudnia 2012:

Cała historia zaczyna się od tego, że 21 grudnia 2012 roku zdaniem niektórych kończy się wielki cykl kalendarza Majów, który zaczął się 11 sierpnia 3114 r. p.n.e. Według zwolenników końca świata jest to równorzędne z naszą zagładą. Natomiast dawni Majowie nie wiązali z tym dniem żadnych katastroficznych zdarzeń. Zgodnie z logiką tego kalendarza (zwanego Długa Rachuba) zacznie się po prostu kolejny okres, tak jak po roku 2000 zaczęło się kolejne tysiąclecie naszego kalendarza. Wiązanie końca wielkiego cyklu kalendarza Majów z zagładą naszej cywilizacji pojawia się dopiero u autorów z nurtu New Age.

21 grudnia 2012 rozpadną się kontynenty:

Zdaniem niektórych tak właśnie skończy się nasza cywilizacja, a przyczyną ma być nagła zmiana biegunów magnetycznych. Dla geologów jest to kompletna bzdura, choćby dlatego, że w geologii nie ma nagłych zmian na taką skalę. Co prawda kontynenty mogą zniknąć, a bieguny przemieścić się, ale nie są to nagłe procesy. W przypadku znikania kontynentów trwają one miliony lat, a przy przebiegunowaniu – co najmniej tysiące. Są więc tak wolne, że w zasadzie ich nie zauważamy. Poza tym przemieszczenie się biegunów magnetycznych nie wywołuje żadnych katastrof.

Źródło artykułu: Szczepienia, zdrowie, afery, Polska

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 19 grudzień 2012 21:26
alexjones.pl Inne Ciekawostki Paranoja roku 2012 (“paranoja milenijna”) podsumowanie bzdur