Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Ciekawostki Pakistan: opiekun świątyni zabił 20 wiernych
Kategoria: Ciekawostki   Poniedziałek, 03 kwiecień 2017 08:48 Autor: admin

Pakistan: opiekun świątyni zabił 20 wiernych

Do incydentu doszło w nocy z czwartku na piątek w mieście Sargodha. Jak opowiedzieli świadkowie zdarzenia, opiekun świątyni-mauzoleum Ali Ahmeda Gudżara, mieszkaniec Lahoru Abdul Wagid telefonicznie zaprosił ponad 20 osób i przyjmował je po jednej w jednym z pomieszczeń. Częstował wszystkich jedzeniem zawierającym niezidentyfikowaną substancję narkotyczną, po czym rozbierał ich i bił pałką oraz kindżałem. 

Jak informuje telewizja Geo TV powołując się na lokalne władze, Wahid podkreślał, że przeprowadzał duchowe oczyszczenie wiernych poprzez bicie. 

O zdarzeniu stało się wiadomo dzięki trzem kobietom, którym udało się uciec. Policja zatrzymała Wahida i jeszcze dwie osoby, możliwe, że to jego pomocnicy. W świątyni znaleziono ciała 20 osób.

Zdaniem przedstawiciela policji, podejrzany, który okazał się pracownikiem komisji wyborczej Pakistanu, był psychicznie chory. Ponadto, według danych pakistańskich mediów, to był nie pierwszy przejaw agresji wobec wiernych z jego strony, jednak poprzednie nie miały skutku śmiertelnego. Zdaniem mieszkańców, opiekun świątyni przychodził do niej dwa razy w miesiącu i „testował” ludzi ogniem, tłumacząc, że to procedura zdrowotna.

 

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 03 kwiecień 2017 11:29
alexjones.pl Inne Ciekawostki Pakistan: opiekun świątyni zabił 20 wiernych