Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Ciekawostki Najmłodszy terrorysta świata. Amerykanie przesłuchali niemowlaka
Kategoria: Ciekawostki   Poniedziałek, 17 kwiecień 2017 10:17 Autor: admin

Najmłodszy terrorysta świata. Amerykanie przesłuchali niemowlaka

Amerykańscy dyplomaci przekroczyli granicę śmieszności „przesłuchując” 3 miesięczne niemowlę i traktując je jako terrorystę.

A wszystko zaczęło się od banalnej pomyłki dziadka dziecka. W ankiecie wizowej bobasa po prostu przez pomyłkę, odpowiadając na pytanie: „Czy miał Pan/i do czynienia z działalnością terrorystyczną, szpiegostwem, sabotażem lub ludobójstwem?” zaznaczył odpowiedź twierdzącą. Po czym dziecko zostało wezwane do ambasady USA w Londynie na przesłuchanie.

„Nie mogłem uwierzyć – powiedział 62-letni Paul Kenyon gazecie „The Guardian” – że nie widza, że to najzwyklejsza w świecie pomyłka, i że 3 miesięczne dziecko nie może nikomu zaszkodzić”.
Kenyon powiedział jeszcze, że dziecko zachowywało się podczas przesłuchania nadzwyczaj mężnie i „ani razu nie zapłakało”.

Pracownicy amerykańskiej ambasady z cała powagą prowadzili przesłuchanie, nic chcąc zauważyć komizmu całej sytuacji i kompromitacji instytucji, którą reprezentują. Do tego dochodzi żałosna wymowa faktu, że z poważnej sprawy, jaką jest walka z terroryzmem poważni dyplomaci robią niepoważną szopkę.
Z drugiej jednak strony trudno dziwić się absurdowi tego wydarzenia, jeśli przypomnimy sobie, że w lutym 2011 roku w New Jersey został oskarżony i postawiony przed sądem 7 latek, którego domniemana winą było to, że przyniósł do szkoły pistolet zabawkę za 5 dolarów. Mało tego, w żaden sposób nie udowodniono, że tym czymś komuś groził.

Paula Kenyona jego pomyłka kosztowała 3000 funtów, które musiał zapłacić za pierwszą odmowę przyznania wizy i ponowne złożenie ankiety.

 

Źródło: STRAJK


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 17 kwiecień 2017 11:51
alexjones.pl Inne Ciekawostki Najmłodszy terrorysta świata. Amerykanie przesłuchali niemowlaka