Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Ciekawostki Tunezyjski doktorant udowodnił, że Ziemia jest płaska - „Swoje tezy oparłem na Koranie”
Kategoria: Ciekawostki   Niedziela, 14 maj 2017 10:54 Autor: admin

Tunezyjski doktorant udowodnił, że Ziemia jest płaska - „Swoje tezy oparłem na Koranie”

Doktorant jednego z arabskich uniwersytetów napisał pracę na temat tego, że Ziemia jest płaska i znajduje się w centrum wszechświata. Odrzucił przy tym założenia najwybitniejszych umysłów w tej dziedzinie. Swoją tezę oparł na nauce Koranu.

Student odrzucił założenia Newtona i Einsteina z dziedziny fizyki, astronomię Kopernika i Keplera, kosmologię – podważył teorię Wielkiego Wybuchu, odciął się od wiedzy z dziedzin: atmosferycznej i geologicznej oraz klimatologii.

Kopia tezy muzułmańskiego studenta „przeciekła” i trafiła w ręce byłego prezydenta tunezyjskiego stowarzyszenia astronomów. Ten sprawdził czy praca nie jest żartem, kiedy okazało się, że nie, opublikował wnioski młodego „naukowca” na Facebooku.

Wyniki tej pracy „doktorskiej” ujmując to bardzo dyplomatycznie, są kontrowersyjne.

Według autora Ziemia jest płaska, liczy 13,5 tys. lat, znajduje się w centrum wszechświata, który składa się tylko z jednej galaktyki. Słońce ma średnicę 1.135 km (nie 1.4 miliona km). Poza tym istnieje 11 planet, gwiazdy są „ograniczone” pod względem liczby i mają średnicę 292 km (nie miliony km).

Doktorant i jego profesor odrzucili założenia nowoczesnej nauki i opublikowali w jednym z dzienników artykuł, który miał przedstawiać „fizyczne i astronomiczne argumenty” dla teorii geocentryzmu Ziemi, czyli średniowiecznego założenia, jakie przedstawiało położenie naszej planety w centrum wszechświata.

Pismo w jakim opublikowano ten materiał prezentuje bardzo mizerny poziom. Artykuł jest dostępny online, każdy może szybko przekonać się, że gazeta i czasopismo są bezwartościowe: niezliczone błędy gramatyczne, przeciętne odniesienia, słabe argumenty naukowe. Czasopismo jest sklasyfikowane jako „fałszywe i drapieżne” – scharakteryzował źródło zamierzchłych teorii „naukowych” redaktor gulfnews.com.

Odrzucenie założeń najwybitniejszych naukowców w dziejach jest niewyobrażalną ignorancją. Zdaniem redaktora gulfnews.com jest to spowodowane przestrzeganiem religijnych dogmatów w tej kwestii. Innymi słowy naukowiec odrzucił dokonania całej nauki w imię dosłownej i ślepej interpretacji wersów Koranu.

Uważam, że świat arabsko-muzułmański nadal będzie cierpiał na kryzys edukacyjny i kulturowy, nie mówiąc już o całkowitym braku zrozumienia nauki, dopóki nie będzie potrafił właściwie strawić różnych metodologii nauki i religii – podsumował redaktor.

http://wolnosc24.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(9 głosów)Ostatnio zmieniany Niedziela, 14 maj 2017 13:28
alexjones.pl Inne Ciekawostki Tunezyjski doktorant udowodnił, że Ziemia jest płaska - „Swoje tezy oparłem na Koranie”