Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Ciekawostki Tajemniczy symbol na rzeźbach z całego świata – co on oznacza?
Kategoria: Ciekawostki   Piątek, 22 wrzesień 2017 06:13 Autor: Katarzyna

Tajemniczy symbol na rzeźbach z całego świata – co on oznacza?

Ludzkość jest gatunkiem z amnezją – upływ wieków pozbawił nas większości wiedzy na temat starożytnych oraz ich technologii. Dziś wiele zabytkowych rzeźb, posągów oraz dzieł sztuki jest obiektem analizy i dyskusji, gdy ludzie starają się na ich podstawie dowiedzieć czegoś o swoich przodkach.

W Mezopotamii – kolebce cywilizacji, symbol tajemniczej „torebki” jest prezentowany na niezliczonych rzeźbach kamiennych oraz posągach, które sięgają wiekiem 10 tysięcy lat przed naszą erą. Motyw torebki wyjątkowo intryguje badaczy.

Sumeryjczycy opisywali, że Annunaki – wielcy bogowie, dzieci boga Anu, zrodzeni w początkowym okresie tworzenia wszechświata – nosili coś na kształt torebki. Obiekt miał być połączony z archetypem drzewa życia, które pośredniczy między niebem a światem podziemnym. Miał on łączyć wszystkie formy stworzenia.

W starożytnym Egipcie istnieje z kolei symbol Ankh, które posiada bardzo podobne znaczenie. Podejrzewa się, że zarówno Ankh, jak i tajemnicza torebka, mogą odnosić się do tego samego. Symbol torebki można odnaleźć także w wielu historycznych miejscach w Meksyku. Widać ją również w sztuce Indonezji.

Tajemniczy symbol na rzeźbach z całego świata – co on oznacza?

Do dziś badacze zachodzą w głowę, jak symbol stał się tak ogólnoświatowym motywem. Co tak właściwie reprezentuje? Niektóre mity głoszą, że zawierał tajną wiedzę, oferowaną przez bogów. Czy może była to jakaś forma starożytnej technologii, która została zapomniana?

 

Źródło: http://innemedium.pl

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(14 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Piątek, 22 wrzesień 2017 20:09
alexjones.pl Inne Ciekawostki Tajemniczy symbol na rzeźbach z całego świata – co on oznacza?