Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Ciekawostki Amerykański raper zbiera środki aby udowodnić, że Ziemia jest płaska
Kategoria: Ciekawostki   Środa, 27 wrzesień 2017 05:02 Autor: admin

Amerykański raper zbiera środki aby udowodnić, że Ziemia jest płaska

Amerykański raper B.o.B. zamierza sfinansować wysłanie satelitów na orbitę, aby sprawdzić, czy Ziemia faktycznie jest okrągła. Raper, którego prawdziwe imię to Bobby Ray Simmons Jr, jest zwolennikiem teorii płaskiej Ziemi. Hipoteza ta sugeruje, że Ziemia jest w rzeczywistości dyskiem, a nie kulą.

Niektórzy zwolennicy teorii płaskiej Ziemi twierdzą, że pracownicy NASA strzegą granic świata, aby zapobiec wypadaniu ludzi w przestrzeń kosmiczną.

Raper chce pozyskać 200 000 dolarów w witrynie internetowej poświęconej zbiórce GoFundMe. B.o.B określa siebie jako „Flat Earth Bob”. B. o. B. powiedział w filmie dodanym na stronie:

„Uruchomiłem zbiórkę, ponieważ chciałbym wysłać jeden lub więcej satelitów na orbitę, by dowiedzieć się, czy Ziemia faktycznie jest okrągła. Szukam dowodów na to, że posiada krzywiznę.”

Krzywizna, do której odnosi się B.o.B, jest powtarzającym się elementem teorii spiskowych zwolenników płaskiej Ziemi. Osoby te wierzą, że Ziemia była okrągła, a wtedy krzywizna Ziemi byłaby bardziej widoczna gołym okiem. To nie pierwszy raz, kiedy raper wyraził swoje wątpliwości. W 2016 roku został wciągnięty w rozmowę na portalu społecznościowym Twitter z renomowanym astrofizykiem Neilem DeGrasse Tysonem.

„Miasta w tle są oddalone o około 16 mil.” – powiedział B. o. B., tweetując panoramę na horyzoncie. – „Gdzie jest krzywizna? Proszę to wyjaśnić.”

„Krzywizna Ziemi rzeczywiście zakrywa 45 metrów wysokości budynków.” – Napisał. – „Jednak większość wieżowców na Manhattanie jest o wiele wyższa, dlatego nie da się tego zobaczyć gołym okiem.” odpowiedział znany naukowiec i celebryta, Neil DeGrasse Tyson

Niektóre z osób, które przekazały pieniądze na rzecz projektu, wyraziły poparcie dla rapera. „Jeśli dowiesz się prawdy, daj znać.” – napisała jedna osoba, która przekazała 20 dolarów. Inni byli jednak bardziej sceptyczni. – „Przekazuję 5 dolarów, aby udowodnić, że się mylisz.” – skomentował inny użytkownik.

 

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 27 wrzesień 2017 20:00
alexjones.pl Inne Ciekawostki Amerykański raper zbiera środki aby udowodnić, że Ziemia jest płaska