Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Ciekawostki Kot-inspektor budowy Mostu Krymskiego
Kategoria: Ciekawostki   Niedziela, 17 grudzień 2017 11:56 Autor: Andreas

Kot-inspektor budowy Mostu Krymskiego

kot Mostik kot Mostik https://vk.com/cat.the.most

Główny nadzorca budowlany Mostu nad Cieśniną Kerczeńską – kot Mostik – szykuje się do spaceru po moście na Krym i zwiedzenia zabytków półwyspu – poinformowało Ria Novosti centrum informacyjne „Krymskij Most”.

Pod koniec tego roku specjaliści planują  ukończenie prac nad połączeniem przęseł  części samochodowej mostu z odcinkiem morskim od strony Półwyspu Tamańskiego. Takie same prace prowadzone są ze strony Kerczu. „Przerzucimy mostki i będzie można przejść pieszo z brzegu tamańskiego na kerczeński" — powiedział dziennikarzom zastępca dyrektora generalnego ds. projektów infrastrukturalnych „Strojgazomontaż" (główny wykonawca budowy) Leonid Ryżeńkin,dodając, że tylko budowniczy będą mogli poruszać się takim przejściem.

Inżynierowie planują wysłać kota na Krym, jak tylko przęsła zostaną połączone. „Buduję most, aby jako pierwszy zrobić na nim selfie i zwiedzić wszystkie zabytki Krymu" — napisano na stronach kota w sieciach społecznościowych.

Mostik posiada konta na Instagramie, Facebooku i Vkontakte, które subskrybowało prawie 20 tys. osób.

Zdjęcia do opublikowania w internecie robi mu profesjonalny fotograf. A w celu inspekcji „odległych" konstrukcji,  na przykład elementów wodnych mostu, kota przywozi samochodem jego kierowca Michałycz. Kiedy Mostik ma wolne, Michałycz zabiera go do siebie i zwierzę zachowuje się wtedy jak zwykły kot — „je i śpi na swoim ulubionej czerwonej knapie".

W 2015 roku rudego kotka znaleźli w Tamaniu pierwsi ochroniarze obiektu i nazwali go na cześć Mostu nad Cieśniną Kerczeńską. Nikt nie wie, kiedy dokładnie urodził się Mostik, jednak budowniczy zaproponowali świętować jego urodziny w Dzień mostów — 29 listopada. W ubiegłym miesiącu kot obchodził swoje drugie urodziny i na prezent dostał miskę krewetek.

Kot mieszka na terenie punktu kontrolno-przejściowego i codziennie wita robotników i inżynierów, którzy przychodzą na swoją zmianę. Wśród 7 tys. osób, którzy w trybie całodobowym budują najdłuższy most Rosji nie ma nikogo, kto nie znałby Mostika.

Jak przekazali pracownicy centrum informacyjnego, ludzie często pytają kota, czym będzie się zajmować po zakończeniu budowy.

„Jeszcze nie zdecydowałem, ale dosłownie codziennie dostaję ciekawe oferty. Podejmę decyzję, kiedy będę odpoczywać na urlopie po zakończeniu budowy wieku" — głosi oficjalne oświadczenie kota-inspektora.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Niedziela, 17 grudzień 2017 12:57
alexjones.pl Inne Ciekawostki Kot-inspektor budowy Mostu Krymskiego