Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Ciekawostki Przyjaciółka Kim Dzong Una godzi Koree
Kategoria: Ciekawostki   Wtorek, 23 styczeń 2018 08:00 Autor: Andreas

Przyjaciółka Kim Dzong Una godzi Koree

Gwiazda Koreańaskiej Partii Komunistycznej Gwiazda Koreańaskiej Partii Komunistycznej John Pavelka/Flickr/CC BY-SA 2.0

Jedna z najbardziej wpływowych kobiet w swoim kraju osobiście sprawdza teren pod kątem występów objętych jej opieką zespołów podczas Igrzysk Olimpijskich w 2018 roku.

Słynna piosenkarka Hyon Song-wol, liderka modnego zespołu „Moranbong”, północnokoreańskiego odpowiednika „Spice Girls”, której przypisywany jest romans z samym Kim Dzong Unem, stoi na czele delegacji KRLD w celu inspekcji obiektów olimpijskich w Korei Południowej — pisze gazeta.ru.

Delegacja KRLD po raz pierwszy od czterech lat odbyła wizytę w Korei Południowej. Wysłannicy z najbardziej zamkniętego kraju świata przybyli do kraju ideologicznego wroga w celu dokonania inspekcji obiektów olimpijskich do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu 2018. Szczególnym zainteresowaniem gości cieszą się miejsca występów zespołów artystycznych — aktorów i muzyków podczas olimpijskich batalii.

Na czele komisja KRLD liczącej siedem osób stoi jedna z najbardziej popularnych piosenkarek kraju, dyrektorka orkiestry „Samdżjon” i popularnej grupy muzycznej „Moranbong” Hyon Song-wol. Nawiasem mówiąc, ten zespół jest ulubioną grupą lidera kraju Kim Dzong Una, a samej dziewczynie przypisuje się romans z przywódcą narodu w niedalekiej przeszłości. Hyon Song-wol jest nazywana jedną z najbardziej wpływowych kobiet w swoim kraju.

Ciekawostką jest to, że około pięć lat temu południowokoreańskie media usilnie rozpowszechniały fałszywe informacje na temat egzekucji dziewczyny, która rzekomo popadła w niełaskę, przez rozstrzelanie.

Koreańczycy z Północy już odwiedzili Seul, a następnie pociągiem dużych prędkości udali się do Gangneung w prowincji Gangwon na wschodzie Korei. Podczas Olimpiady odbędą się tutaj zawody w hokeju, łyżwiarstwie figurowym, łyżwiarstwie szybkim, łyżwiarstwie szybkim na krótkim torze i curlingu — czyli w tych dyscyplinach, które rozwijają się na lodzie. Na potrzeby zawodów w 220-tysięcznej miejscowości powstało pięć aren sportowych.

Jednak Hyon Song-wol była bardziej zainteresowana nowo wybudowaną salą koncertową na 900 osób. Osobiście sprawdzała jakość dźwięku, koordynowała harmonogram i program występów zespołów, którymi się opiekuje.

Koreańczycy z Północy kategorycznie odmawiają rozmowy z prasą.

Na prośbę jednego z dziennikarzy, aby podzielić się wrażeniami z podróży, lady Wol tylko się uśmiechnęła, nic nie mówiąc.

Wcześniej, w styczniu, dwie żyjące już od ponad pół wieku części kiedyś zjednoczonej Korei zgodziły się przejść wspólną kolumną na ceremonii otwarcia Igrzysk. Zjednoczenie dwóch zespołów, aczkolwiek czysto symboliczne, odbędzie się po raz pierwszy od Turynu 2006 i tylko czwarty raz w historii (także na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Sydney 2000 i Atenach 2004).

Kim Dzong Un postanowił wysłać 550 osób na Igrzyska 2018.

Wśród nich jest 230 fanów, 140 artystów i muzyków, 30 zawodników taekwondo z reprezentacji.

Pozostałe kwoty zostały wybrane przez bezpośrednich uczestników i urzędników.

Koreańczycy z Północy wystąpią w czterech dyscyplinach sportowych: łyżwiarstwie figurowym, narciarstwie alpejskim, biegach narciarskich i wyżej wymienionym hokeju kobiet. Dokładna liczba zawodników z KRLD zostanie później ogłoszona przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Ponadto w turnieju bobsleistów poza konkursem może wyjechać mieszana załoga pilota i rozpędzających z obu Korei. Wyniki nie trafią do oficjalnego protokołu.

Nie będzie żadnych ustępstw dla jednej z najczęściej omawianych delegacji również w części antydopingowej.

Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) poinformowała już, że odpowiedzialność za przestrzeganie zasad przez przedstawicieli KRLD zostanie przeniesiona na międzynarodowe federacje sportów zimowych. Przed rozpoczęciem zawodów od wszystkich zostaną pobrane próbki.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Wtorek, 23 styczeń 2018 00:13
alexjones.pl Inne Ciekawostki Przyjaciółka Kim Dzong Una godzi Koree