Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Ciekawostki Tajemnice ulubionego jasnowidza Stalina
Kategoria: Ciekawostki   Piątek, 25 maj 2018 08:25 Autor: Andreas

Tajemnice ulubionego jasnowidza Stalina

 Wolf Messing Wolf Messing Wikimedia Commons/Public Domain

Jak Wolf Messing zdołał uniknąć represji i przetrwać w tych niełatwych czasach? Ta kwestia pozostaje do dziś niezbadana. My postaramy się przybliżyć najważniejsze szczegóły z jego życia.

O Wolfie Messingu do tej pory krążą legendy, jego niepowtarzalne umiejętności porażały wyobrażenie wszystkich, którzy co nieco o nim słyszeli. Mało kto jednak wiedział, że sam Messing strasznie bał się demaskacji, a wszystkie publiczne wystąpienia przychodziły mu z trudem.

 

Nieprawdopodobny życiorys

Biografia Messinga pojawiła się jeszcze za jego życia, w latach 50. Zgodnie z nią jasnowidz urodził się w Górze Kalwarii, niedaleko Warszawy, w 1899 roku, w rodzinie ogrodnika. Jego nadprzyrodzone zdolności dały o sobie znać wcześnie, kiedy był jeszcze nastolatkiem, do Wolfa ustawiała się kolejka pielgrzymów. W wieku dorosłym zaczął występować w ojczystej Polsce, a potem na całym świecie. Wolf Messing bywał w Indiach, Japonii, Australii, Ameryce, nie mówiąc już o Europie. Spotykał się z Mahatmą Gandhim, Einsteinem, Freudem i wieloma legendarnymi osobistościami. Od nazistów Messing uciekł do ZSRR, gdzie nie przestawał wyczyniać cudów.

 

Spełnione przepowiednie

Messing przepowiedział klęskę faszyzmu. Przy czym przepowiedział ją w czasie wystąpienia przed niemieckimi oficerami w Berlinie. Z początku jasnowidz ukrył się w Polsce, a stąd przedostał się do Związku Radzieckiego.

W czasie wystąpienia w Nowosybirsku odpowiedział na pytanie, kiedy zakończy się wojna, i podał dokładną datę — 8 maja. Nie podał jednak roku. Wielu prosiło go, by opowiedział o losie tych, którzy wyjechali na front, ale on zawsze odmawiał takich przepowiedni. Z honorariów za koncerty Messing kupił samolot dla armii radzieckiej, wydając na niego milion rubli.

Messing wywierał wrażenie na samym Stalinie. Mag i cudotwórca potrafił przejść niezauważenie obok kremlowskiej straży, a kasjer w banku wydał mu dużą sumę pieniędzy na podstawie pustego czeku. Stalin wysłał mu nawet w jakichś okolicznościach telegram z podziękowaniami. Świstek papieru uratował mu potem życie, kiedy został zatrzymany na granicy przy próbie przedostania się do Iranu.

Messing zwracał się do niego potem z prośbą o zaprzestanie prześladowań Żydów, ale uzyskał odmowę. Wtedy właśnie przepowiedział rychłą śmierć Stalina wypadającą w dzień święta żydowskiego. Tak też się stało — Stalin zmarł 5 marca 1953 roku, kiedy obchodzony był Purim.

Jasnowidz wiedział też o swojej śmierci, choć do ostatniego momentu miał nadzieję, że się myli i usiłował wierzyć lekarzom. Czekała go operacja i opuszczając dom powiedział, że więcej do niego nie wróci. Tak też się stało. Operacja przebiegła pomyślnie, ale jego nerki przestały pracować. W 1974 roku zmarł.

 

Demaskacja

W latach, gdy Messing był u szczytu popularności, mowy być nie mogło o tym, że zajmuje się szarlataństwem. Wszyscy byli nim tak zafascynowani, że żaden fakt jego biografii nie budził wątpliwości. Potem zaczęły wychodzić materiały, które pozwoliły zajrzeć w jego życie od drugiej strony. Autorzy zauważają, że żydowski chłopiec z biednej rodziny, z trudem mówiący po polsku, raczej nie mógł objeździć całego świata. Ale występował z polskim cyrkiem, w nim mógł się nauczyć od fakirów sztuczek i technik hipnozy. Znalazły się dowody na to, że sam Messing bardzo bał się demaskacji, i jego splątana mowa i brak przekonania w głosie były wyrazem strachu, a nie mistycznych zdolności.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 25 maj 2018 14:05
alexjones.pl Inne Ciekawostki Tajemnice ulubionego jasnowidza Stalina