Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Ciekawostki To może robić tylko prezydent USA
Kategoria: Ciekawostki   Sobota, 07 lipiec 2018 08:28 Autor: Andreas

To może robić tylko prezydent USA

To może robić tylko prezydent USA Gage Skidmore/Flickr/CC BY-SA 2.0

Prezydent USA jest jednym z najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Podejmuje trudne decyzje i odpowiada za miliony rodaków. Jednak, pomimo tak dużego obciążenia, niemal wszyscy prezydenci chcieli pozostać na drugą kadencję. Czy przywileje wynikające z piastowania tego stanowiska faktycznie rekompensują związane z nim trudności?

Zobaczmy, co otrzymuje w zamian pierwsza osoba w państwie.

Prezydent Stanów Zjednoczonych ma do dyspozycji trzy samoloty: ogromny Boeing 747-200B, Boeing C-32, który jest używany, jeśli lotnisko przeznaczenia nie przyjmuje dużych maszyn, oraz Boeing VC-25, na którego pokładzie jest nawet sala operacyjna.

Prezydent Trump posiada własny klub golfowy, w którym często rozpoczyna dzień pracy. Czasami przeprowadza też negocjacje biznesowe.

Głowa państwa przemieszcza się w zmodyfikowanym samochodzie Cadillac. Auto jest całkowicie opancerzone i tak ciężkie, że jedna osoba nie jest w stanie otworzyć drzwi.

Prezydent nie uiszcza opłat komunalnych, choć członkowie jego rodziny muszą sami płacić za swoje zakupy.

Ani aktualni, ani byli prezydenci nie mają prawa prowadzić samochodu. Po zakończeniu kadencji, otrzymuje emeryturę w wysokości 200 000 dolarów rocznie.

W trakcie sprawowania urzędu państwo wypłaca prezydentowi wynagrodzenie w wysokości 400 000 dolarów rocznie. Nawiasem mówiąc, Donald Trump obniżył swoją pensję do 1 dolara.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 07 lipiec 2018 08:42
alexjones.pl Inne Ciekawostki To może robić tylko prezydent USA