Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Ciekawostki Zapracowani egzorcyści
Kategoria: Ciekawostki   Sobota, 02 listopad 2013 08:17 Autor: admin

Zapracowani egzorcyści

Zapracowani egzorcyści foto: Wikimedia Commons
Liczba Polaków, którzy chcą skorzystać z pomocy egzorcystów, rośnie tak szybko, że zaniepokoiła biskupów – donosi "Rzeczpospolita".

Lawinowo przybywa w Polsce egzorcystów. W ciągu 15 lat ich liczba wzrosła z czterech aż do 120. W Europie więcej egzorcystów pracuje tylko we Włoszech. Polscy egzorcyści organizują dla siebie specjalne konferencje i szkolenia. Spotykają się także na rekolekcjach. Wszystko po to, by - jak twierdzą - skuteczniej walczyć z opętaniami przez szatana.

- Jeżeli wzrasta relatywizm moralny, jeżeli traci się moralny punkt odniesienia, to wtedy logiczną konsekwencją będą problemy związane ze zniewoleniami duchowymi - tak potrzebę coraz większej liczby egzorcystów wyjaśnia ks. prof. Aleksander Posacki, ekspert Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów.

Do egzorcystów w całej Polsce puka coraz więcej osób. Zauważyli to także biskupi. W sierpniu o posłudze egzorcysty rozmawiali na zebraniu na Jasnej Górze. Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", hierarchowie chcą uregulować pracę egzorcystów i opracować dla nich specjalny regulamin.Źródło artykułu: niezalezna.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 02 listopad 2013 15:48
alexjones.pl Inne Ciekawostki Zapracowani egzorcyści