Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Ciekawostki Codziennie płacze kryształami: lekarze rozkładają ręce (wideo)
Kategoria: Ciekawostki   Poniedziałek, 23 wrzesień 2019 15:07 Autor: Andreas

Codziennie płacze kryształami: lekarze rozkładają ręce (wideo)

Codziennie płacze kryształami: lekarze rozkładają ręce (wideo) Sputnik Армения You Tube

W Armenii lekarze nie są w stanie zdiagnozować 22-letniej Satenik Karazian, w której oczach zamiast łez powstają kryształy, informuje Sputnik Armenia.

Pierwsze objawy u dziewczynki pojawiły się dwa miesiące temu. Początkowo Satenik myślała, że po wizycie u dentysty wpadł jej do oczu jakiś pył.

Jednak każdego dnia, gdy tylko wstanie, dziewczyna jest zmuszona usunąć z oczu ostre kryształy. Może „wypłakać” nawet do 50 kryształów w ciągu jednego dnia.

Teraz moje życie stało się piekłem - powiedziała dziennikarzom dziewczyna, skarżąc się na ból oczu.

Satenik zwróciła się do okulisty, ale specjalista nie był w stanie zdiagnozować choroby. Rodzina zabrała dziewczynę do lekarzy do pobliskiego miasta, a następnie pojechała do stolicy Erewania, jednak nikt nie był w stanie zrozumieć i wyjaśnić skąd pochodzą kryształowe łzy.

Według doniesień rodzinny niektórzy lekarze nie wierzyli Satenik, ponieważ nigdy nie widzieli takich objawów. Lekarze przepisywali pacjentce krople i antybiotyki, ale z powodu tych leków jej stan się pogorszył i Satenik przestała je przyjmować.

Według Sputnika Armenia kryształy zostały wysłane do laboratorium. Jeszcze nie wiadomo, kiedy wyniki będą znane.

Okulista Tatiana Szyłowa powiedziała, z czym mogą wiązać się objawy 22-letniej Satenik Karazian, w której oczach zamiast łez tworzą się kryształy. Lekarka zauważyła, że ta patologia jest rzadka, dlatego trudno jest ustalić jej przyczynę.

Przyspieszenie krystalizacji może być spowodowane zwiększonym stężeniem soli zawartych w płynie łzowym. „Łza jest płynem biologicznym o składzie podobnym do krwi, dlatego w niektórych sytuacjach - genetycznych lub zapalnych chorobach oka lub całego ciała - mogą wystąpić naruszenia jej składu” - powiedziała Szyłowa w komentarzu dla REN TV.

Lekarka dodała, że przy zaburzeniach metabolicznych takie kryształy mogą tworzyć się w wątrobie i nerkach, więc pacjent wymaga pełnego badania. Jak wcześniej informowano, pierwsze objawy u Kazarian pojawiły się dwa miesiące temu. W ciągu jednego dnia w oczach dziewczyny może powstać ponad 50 kryształów.Źródło: Sputnik Polska 

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 25 wrzesień 2019 10:55
alexjones.pl Inne Ciekawostki Codziennie płacze kryształami: lekarze rozkładają ręce (wideo)