Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Ciekawostki Ponad 9 mln zł z UE na innowacje dla firm w Podlaskiem
Kategoria: Ciekawostki   Poniedziałek, 24 grudzień 2012 02:59 Napisał

Ponad 9 mln zł z UE na innowacje dla firm w Podlaskiem

9,4 mln zł dofinansowania z UE mogą otrzymać przedsiębiorcy w Podlaskiem, na innowacyjny sprzęt oraz badania, w ramach konkursu ogłoszonego w piątek przez zarząd województwa. Wnioski można składać do 8 lutego 2013 roku.

Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP) na lata 2007-2013. Jak poinformowała w piątek PAP Izabela Smaczna-Jórczykowska z departamentu zarządzania regionalnym programem operacyjnym w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku, to ostatni tego typu konkurs w tej perspektywie.

 

Konkurs skierowany jest do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, które swoje projekty będą realizowały w woj. podlaskim.

 

Smaczna-Jórczykowska powiedziała, że dofinansowanie można otrzymać na inwestycje w środki trwałe, tzn. w infrastrukturę i urządzenia laboratoryjne, służące do prowadzenia działań badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach. Szansę na dotację mają też projekty dotyczące prowadzenia badań naukowych ze szczególnym uwzględnieniem badań przemysłowych oraz eksperymentalnych prac rozwojowych.

 

Dofinansowanie w przypadku prowadzenia badań nie może przekraczać 3 mln zł, a w przypadku projektów inwestycyjnych 2 mln zł.

 

Dotychczas w ramach wspierania innowacyjności w firmach z RPOWP podpisano 973 umowy o łącznej wartości prawie 3,9 mld zł, w tym wartość unijnej dotacji to ponad 2,6 mld zł.

 

PAP - Nauka w PolsceŹródło artykułu: Nauka w Polsce


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 24 grudzień 2012 03:00
alexjones.pl Inne Ciekawostki Ponad 9 mln zł z UE na innowacje dla firm w Podlaskiem