Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Ciekawostki Kibice Zenitu Sankt Petersburg to źli ludzie i rasiści
Kategoria: Ciekawostki   Środa, 19 grudzień 2012 21:28 Napisał

Kibice Zenitu Sankt Petersburg to źli ludzie i rasiści

Kibice Zenitu Sankt Petersburg, którzy chcą wykluczenia czarnoskórych i gejów z rosyjskiej drużyny, "nie pasują do obecnych czasów" - uważa obrońca Anży Machaczkała, Christopher Samba. "Landscrona", największa grupa fanów rosyjskich mistrzów, napisała na swojej stronie internetowej, że czarni piłkarze "stoją ością w gardle Zenitu".

- Nie jestem zaskoczony. Każdy wie, że sympatycy Zenitu to źli ludzie i rasiści - powiedział Samba "BBC Radio 5 Live". - Oni żyją w innym wieku. To smutny dzień dla rosyjskiego futbolu. W tej chwili mamy piłkarzy z różnych społeczności i krajów, którzy stanowią zespoły. Jeśli oni (szalikowcy Zenitu) nie mogą tego zaakceptować, nigdy potem nie będą się rozwijać.
Zenit był jedynym zespołem z czołówki ligi rosyjskiej, który nie miał czarnoskórego zawodnika aż do letnich transferów brazylijskiego napastnika Hulka i belgijskiego pomocnika Axela Witsela.


Klub został ukarany grzywną przez Rosyjską Federację Futbolu, gdy jeden z fanów zaoferował banana lewemu obrońcy Anży Machaczkała, Brazylijczykowi Roberto Carlosowi przed meczem tych drużyn w marcu 2011 roku. Czarnoskórzy zawodnicy w rosyjskiej lidze byli nazywani małpami, a w Sambę również rzucono bananem podczas meczu z Łokomotiwem Moskwa, wkrótce po jego przeprowadzce z Blackburn Rovers.


28-letni reprezentant Konga nalega, aby bojkotować mecze z udziałem kibiców "Landscrony". - Dlaczego bojkot? Ponieważ ci kibice wydali oświadczenie, że nie chcą czarnych piłkarzy. Nie! Czarni piłkarze powinni walczyć o tych dobrych kibiców. "Nie" dla idiotów. To jest naprawdę smutne. To spowolnienie procesu rosyjskiego futbolu, by jego liga stała się lepsza. Mam nadzieję, że Federacja Rosyjska nałoży na to niezbędne sankcje".


Raymond Verheijen, były holenderski trener Zenitu, uważa, że problemy z rasizmem w rosyjskim futbolu są poważne i twierdzi przeciwdziałania powinna podjąć federacja. - Szczerze mówiąc, jestem wielce zaskoczony nawoływaniem fanów, aby zespół był całkiem biały. Wiem, na podstawie moich doświadczeń w rosyjskim futbolu i Zenicie, że istnieją poważne problemy dotyczące rasizmu, więc byłem już obeznany z tym problemem. Ale jeśli to prawda, że fani wrócili do tej polityki, to myślę, że nadszedł czas, aby klub i federacja podjęły pewne działania przeciwko tego rodzaju zachowaniom - oznajmił Verheijen.


Rosja przygotowuje się do organizacji mistrzostw świata 2018. Samba twierdzi, że narastanie problemów związanych z rasizmem "nie pomaga" w przygotowaniach Rosji do turnieju. - Fakt, że wielu piłkarzy idzie do Rosji powinien promować ten kraj. Ale jeśli nie jesteśmy mile widziani, to będzie bardzo trudno zmienić mentalność rosyjskich kibiców przed mistrzostwami świata - ostrzegł Kongijczyk.

źródło: futbolnews.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 25 grudzień 2012 04:03
alexjones.pl Inne Ciekawostki Kibice Zenitu Sankt Petersburg to źli ludzie i rasiści