Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Ciekawostki Derby: Strajk nauczycieli przeciwko prywatyzacji szkoły
Kategoria: Ciekawostki   Środa, 19 grudzień 2012 10:57 Napisał

Derby: Strajk nauczycieli przeciwko prywatyzacji szkoły

Członkowie dwóch największych związków nauczycielskich rozpoczęli we wtorek 18 grudnia 48 godzinny strajk przeciwko planom prywatyzacji szkoły w angielskim mieście Derby. Członkowie związków NUT i NASUWT sprzeciwiają się planom ministerstwa edukacji przekształcenia publicznej placówki Sinfin Community School w prywatną szkołę. Negocjacje pomiędzy nauczycielami a przedstawicielami prywatnego inwestora – Interim – wybranego przez ministerstwo do konwersji szkoły w prywatną placówkę – spełzły na niczym.

Nauczyciele i rodzice którzy stanowczo odrzucają plany prywatyzacyjne, rozpoczęli pikietę przed wejściem do szkoły, która zgromadziłą ponad 50 osób. Członkowie rady nadzorczej firmy Interim powiązani są z prywatnym inwestorem – Greenwood Academies Trust – odpowiedzialnym za prywatyzację 13 szkół w regionie przy jednoczesnym obniżaniu stawek dla nauczycieli i zaniżaniu standardów pracy.

kuriersyndykalistyczny.wordpress.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 25 grudzień 2012 04:04
alexjones.pl Inne Ciekawostki Derby: Strajk nauczycieli przeciwko prywatyzacji szkoły