Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Ciekawostki Londyn: Pracownik porażony prądem i zwolniony
Kategoria: Ciekawostki   Poniedziałek, 17 grudzień 2012 11:16 Napisał

Londyn: Pracownik porażony prądem i zwolniony

Dnia 28 listopada członek Inicjatywy Pracowniczej, przebywający na emigracji w Londynie, uległ porażeniu prądem podczas pracy na budowie. Następnego dnia zwolniono go z pracy.

W miejscu gdzie pracował zatrudnionych jest około piętnastu robotników. Wszyscy to Polacy, z których niemal żaden nie zna języka angielskiego. Również majster i manager są Polakami. W minioną środę poszkodowany pracownik został porażony prądem o napięciu 110 V podczas wyjmowania z uszkodzonego trójnika wtyczki od kabla zasilającego pompę. Zarówno trójnik, jak i rękawice pracownika były mokre.

Poszkodowany zażądał od majstra wpisu wydarzenia do budowlanej książki wypadków oraz zwrócił uwagę na to, że nie odbył żadnych szkoleń z zakresu BHP wymaganych przy pracy na budowie. W konsekwencji odesłano go do domu, nie udzieliwszy mu żadnej pomocy i nie zapewniwszy opieki lekarskiej. Następnego dnia z poszkodowanym spotkał się główny manager budowy, który poinformował go, że jest zwolniony. Zapytany o powód powiedział, że jest nim… redukcja etatów.

Zwolniony poszukuje aktualnie pomocy prawnej, by założyć byłemu pracodawcy sprawę w Trybunale Pracy w związku z wypadkiem i nielegalnym zwolnieniem.

(ozzip.pl)Źródło artykułu: Centrum Informacji Anarchistycznej -


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 25 grudzień 2012 03:04
alexjones.pl Inne Ciekawostki Londyn: Pracownik porażony prądem i zwolniony