Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Ciekawostki Dostał mandat za jazdę niesprawnym autem na lawecie
Kategoria: Ciekawostki   Piątek, 13 czerwiec 2014 13:20 Autor: admin

Dostał mandat za jazdę niesprawnym autem na lawecie

Dostał mandat za jazdę niesprawnym autem na lawecie foto: Wikimedia Commons/CC
Choć auto było zepsute, nie dało się nim jechać i nie było w nim kierowcy jego właściciel dostał zdjęcie z fotoradaru i żądanie wskazania kierowcy, który przekroczył dozwoloną prędkość. Problem w tym, że podróżowało na lawecie. Zdjęcie wykonano pod koniec sierpnia 2013 roku, ale właściciel audi dopiero teraz odebrał wezwanie. Przenośny fotoradar straży miejskiej z Czerska zarejestrował lawetę, która przekroczyła dozwoloną prędkość o 23 km/h.

- Mój samochód nie uczestniczył w ruchu drogowym - dodaje pechowy właściciel audi i wyjaśnia, że samochód zepsuł się na autostradzie w Danii. Ubezpieczyciel sprowadził audi na lawecie do Polski. - Skontaktowałem się ze strażą miejską i napisałem, że mój samochód nie był uczestnikiem ruchu i jego użytkownik nie może odpowiadać za wykroczenie - relacjonuje kierowca - o czym poinformowało TVN24.

-  Sprawa zostanie skierowana na drogę sądową przeciwko Panu z art. 96 par. 3 kw. - niewskazanie kierowcy lub użytkownika pojazdu. Grozi za to grzywna do 5 tys. zł - miał odpowiedzieć komendant straży miejskiej.

 Źródło: niezalezna.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie

Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Piątek, 13 czerwiec 2014 14:43
alexjones.pl Inne Ciekawostki Dostał mandat za jazdę niesprawnym autem na lawecie