Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Ciekawostki Islandczycy powszechnie wierzą w elfy
Kategoria: Ciekawostki   Poniedziałek, 18 sierpień 2014 00:58 Autor: admin

Islandczycy powszechnie wierzą w elfy

Islandczycy powszechnie wierzą w elfy foto: Elvis untot/Wikimedia Commons/CC

Dla większości ludzi elfy to istoty, które kojarzą się raczej z bajkami, ewentualnie z prozą Tolkiena, ale w wielu kulturach obecna jest stale wiara w to, że elfy to realne istoty, żyjące wśród nas. Wiara w elfy jest szczególnie powszechna na Islandii.

To właśnie tam pod koniec 2013 roku jeden z sędziów z tego kraju doprowadził do zatrzymania budowy jednej z lokalnych dróg, uzasadniając to tym, że będzie ona przeszkadzała elfom, które żyją w okolicy.

W 1996 roku również na Islandii buldożery zaprzestały pracy na wzgórzu Kópavogur. Uznano, że miejsce przeznaczone na cmentarz jest terenem zamieszkania elfów. Mieszkańcy wulkanicznej wyspy pytani o to, dlaczego wierzą w elfy mimo, że ich nie widzieli odpowiadają przeważnie, że czują ich obecność.

Właściwie na całym świecie spotyka się doniesienia o małych ludziach. Odnaleziono nawet plemię humanoidów na wyspie Flores w okolicy Indonezji, w którym średni wzrost wynosił 90 cm. Jednak było to prawdopodobnie wynikiem dostosowania się gatunku do funkcjonowania w izolacji na wyspie.

O elfach opowiadają liczne skandynawskie legendy. Wiara w istnienie małych współmieszkańców jest jednak najbardziej rozpowszechniona na Islandii. Można to chyba porównać tylko do równie powszechnej wiary w gobliny w Afryce, ale z pewnością w przypadku Islandczyków trudno nazywać to zacofaniem. Wiara w elfy jest tam po prostu bardzo silnie zakorzenioną tradycją.Źródło: innemedium.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 18 sierpień 2014 12:12
alexjones.pl Inne Ciekawostki Islandczycy powszechnie wierzą w elfy