Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Ciekawostki UE zakaże odkurzaczy - chce w ten sposób ocalić naszą planetę
Kategoria: Ciekawostki   Piątek, 22 sierpień 2014 15:14 Autor: admin

UE zakaże odkurzaczy - chce w ten sposób ocalić naszą planetę

Uwaga, szanowni Państwo - poniższa informacja nie jest fałszywa ani nie jest to primaaprilisowy żart tylko informacja jak najbardziej poważna. Unia Europejska zakazuje odkurzaczy. Tak, to prawda - nowe przepisy zakazują nam nabywania odkurzaczy. Powód? Są niebezpieczne dla Ziemi. Tylko pojawia się inny problem - w jaki sposób teraz czyścić nasze mieszkania?

Za kilkanaście dni część modeli odkurzaczy zostanie zakazanych. Wszystko przez nowe przepisy w zakresie efektywności energetycznej, które przyjęła Unia Europejska. Zgodnie z nimi każdy nowy odkurzacz wprowadzany do sprzedaży na jej terenie nie będzie mógł przekroczyć mocy 1600 W. (...) Jednocześnie "wskaźnik zbierania kurzu na dywanie" nie będzie mógł być mniejszy niż 70 proc., a "wskaźnik zbierania kurzu na podłodze twardej" ma wynosić co najmniej 95 proc.

Jak więc będziemy sprzątać w domach?

Komisja Europejska przekonuje, że nowe przepisy są koniecznością i mają pomóc w walce ze zmianami klimatycznymi poprzez zmniejszenie zużycia energii w Europie. "Odkurzacze będą zużywać mniej energii, zachowując wydajność. Konsumenci zaoszczędzą pieniądze, a Europa zyska, bo zużyją też mniej energii" - tłumaczy Marlene Holzner, rzecznik Komisji Europejskiej.

Przewidujemy drastyczny wzrost sprzedaży odkurzaczy przed 1 września.

TVN24BiŚ/ as/


Źródło: wGospodarce.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 22 sierpień 2014 17:02
alexjones.pl Inne Ciekawostki UE zakaże odkurzaczy - chce w ten sposób ocalić naszą planetę