Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Ciekawostki Selfie fatwą obłożone
Kategoria: Ciekawostki   Sobota, 07 marzec 2015 12:49 Autor: admin

Selfie fatwą obłożone

Popularny indonezyjski kleryk muzułmański wydał fatwę przeciwko selfies, co doprowadziło do serii prowokujących selfies wykonanych przez dziesiątki osób.

Felix Siauw, dobrze znany lokalny pisarz i mówca wyraził pogardę wobec „bezwstydnych” kobiet, które opublikowały swoje selfies i zakwestionował ich „czystość”. W licznych komentarzach na Twitterze 30-letni kleryk, który nazywa siebie „sługą Allaha” i zwolennikiem „założenia kalifatu rządzonego na prawach szariatu”, wyjaśnił, dlaczego muzułmanie powinni unikać selfies.

Siauw napisał: „Jeżeli robimy sobie selfie, ustawiamy się, wybieramy swoją najlepszą pozę, a następnie jesteśmy zachwyceni i pod wrażeniem samego siebie – nazywa się to dumą”. W innej wiadomości: „W dzisiejszych czasach wiele kobiet muzułmańskich robi sobie selfie bez żadnego wstydu. (…) Mój Boże – gdzie podziała się czystość tych kobiet?”.

Komentarze wywołały oburzenie na Twitterze i w innych mediach społecznościowych. Wielu użytkowników opublikowało na przekór swoje selfies, a popularność zdobył hashtag # Selfie4Siauw.

JK, na podst. www.ibtimes.co.uk

Źródło: Euroislam


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 07 marzec 2015 14:56
alexjones.pl Inne Ciekawostki Selfie fatwą obłożone