Wydrukuj tę stronę
Kategoria: Ciekawostki   Środa, 02 styczeń 2013 13:34 Napisał

Ofiary zabaw sylwestrowych na świecie

Dwie osoby zginęły, a 120 zostało rannych podczas tradycyjnego wystrzeliwania petard i fajerwerków w noc sylwestrową we Włoszech – pisze gazeta „La Repubblica”. W Mediolanie 11-letni chłopiec stracił trzy palce u prawej ręki – podniósł podpaloną petardę, która wybuchła mu w rękach. Do analogicznego incydentu doszło w prowincji Fermo w centralnym regionie Marche, gdzie w wyniku wybuchu młody mężczyzna stracił palec u ręki.

Filipińska policja poszukuje właściciela broni, z której zostało zastrzelone dziecko. Oprócz tego zatrzymano dziesięć osób, które rozpoczęły w noc sylwestrową chaotyczną strzelaninę. Ponadto 404 osoby doznały poparzeń oraz innych urazów, wystrzeliwując fajerwerki. Na Filipinach Nowy Rok jest obchodzony bardzo hucznie. Zgodnie z miejscową legendą to święto odstrasza złe duchy.

W tłoku w Republice Kości Słoniowej zginęło 60 osób, a ponad 200 zostało rannych podczas noworocznych obchodów w mieście Abidżan na południu kraju – donosi agencja France Presse, powołując się na miejskie służby ratunkowe. Ścisk powstał w tłumie ludzi, którzy zebrali się, by obejrzeć noworoczne fajerwerki w centrum Abidżanu. Tymczasem inne źródło poinformowało agencję Reutera o śmierci 61 osób i 48 poszkodowanych. Abidżan jest największym miastem zachodnioafrykańskiego kraju oraz centrum administracyjnym departamentu o tej samej nazwie.

W Stanach Zjednoczonych, w Sacramento, mężczyzna otworzył ogień z broni palnej do ludzi, którzy zgromadzili się, żeby obejrzeć noworoczne fajerwerki. Zginęły dwie osoby, kolejne trzy zostały ranne – donosi telewizja CNN. Do tragedii doszło o wpół do dziesiątej czasu miejscowego. Strzelaninę poprzedziła bójka w jednym z barów. Według wstępnych danych przestępca strzelał chaotycznie. Na miejscu wydarzeń rozpoczęła się panika. Według słów świadków, jedna osoba została zatrzymana przez policję.

Źródło: Głos Rosji


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie

Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Środa, 02 styczeń 2013 18:42