Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Ciekawostki TOP-10 teorii spiskowych
Kategoria: Ciekawostki   Wtorek, 16 sierpień 2016 09:28 Autor: admin

TOP-10 teorii spiskowych

leming leming foto: Wikimedia Commons/CC

Na Zachodzie przyjęto przyczepiać łatkę „spiskowca" każdemu, kto ośmieli się zwątpić w oficjalną pozycję władzy, jednak w ciągu ostatnich 20 lat właśnie zachodni politycy i media najczęściej uciekali się do teorii spiskowych, pisze brytyjski publicysta Neil Clark.

Dziennikarz stworzył listę dziesięciu najpopularniejszych na Zachodzie teorii spiskowych.
— Jeśli będziecie wszystkim wmawiać te teorie, nikt nie nazwie was dziwakiem lub wariatem, prędzej uznają was za „eksperta", być może nawet zasługującego na kolumnę w „poważnej" gazecie, jak The Washington Post lub London Times — pisze Clark w swoim artykule.

1. Irak posiada broń masowego rażenia.

Ta teoria spiskowa doprowadziła do bezprawnej interwencji wojskowej w Iraku i do zniszczenia suwerennego państwa, kosztowała także życie milionów ludzi.

2. Iran pracuje nad bronią jądrową.
Jeśli będziecie twierdzić, że Iran już praktycznie zakończył prace nad stworzeniem broni jądrowej, nie mając nawet żadnych dowodów, to znacząco zwiększy wasze szanse znaleźć się w studiu Fox News lub Newsnight w roli „eksperta", pisze Clark.

3. Prezydent Syrii Baszar al-Asad pomaga Państwu Islamskiemu.
Z odtajnionych dokumentów wywiadowczych USA wynika, że siły „opozycji" są zainteresowane stworzeniem „rządu Salafitów" we wschodniej Syrii, co ma pomóc w „izolowaniu reżimu syryjskiego", ale Zachód woli zapomnieć o tym, że to nie Asad, a jego przeciwnicy wspierali rozszerzenie Państwa Islamskiego (organizacja zabroniona w Rosji).

4. Rosja dostarcza Państwu Islamskiemu samoloty wojskowe.
Kiedy zwolennicy Państwa Islamskiego wysadzili rosyjski samolot pasażerski nas Synajem, na Zachodzie nazwano to „strzałem ostrzegawczym" dla Moskwy. Po co terroryści mieliby dokonywać zamachu, jeśli Rosja rzekomo dostarcza im samoloty? Nie wolno najpierw twierdzić, że Rosja pomaga terrorystom, a następnego dnia oświadczać, że PI wysadza rosyjskie samoloty z powodu działań Rosji w Syrii.

5. Rosja stoi za włamaniem na konta pocztowe amerykańskiej Partii Demokratycznej.
„Żadnych dowodów na podtrzymanie tej teorii nie ma, ale jeśli jest powód, aby nazwać Rosję wrogiem, po co w ogóle potrzebne są fakty?" — ironizuje Clark.

6. Putin zorganizował bijatyki kibiców podczas Euro 2016, aby Wielka Brytania wyszła z Unii Europejskiej.

Oczywiście, miliony Brytyjczyków, przeczytawszy o starciach między rosyjskimi i brytyjskimi kibicami, pomyślało: „To wszystko zmienia. We czwartek zagłosuję za Brexit".

7. Donald Trump to agent Rosji.
Według zachodniej logiki, jeśli kandydat Partii Republikańskiej nie jest zainteresowany rozpętaniem trzeciej wojny światowej, to jest rosyjskim agentem. Przy tym nazwanie agentem USA Tonnego Blaira lub Davida Camerona z powodu ich proamerykańskiej polityki oznacza polityczne samobójstwo.

8. Kandydatka na prezydenta USA z ramienia Partii Zielonych, Jill Stein to podstawiona marionetka Kremla.
Kandydatka na prezydenta USA z ramienia Partii Zielonych, podobnie jak Trump, nie dąży do wywołania wojny i to wystarczy, aby obwinić ją w związkach z Władimirem Putinem.

9. Trockiści przejęli brytyjską Partę Pracy.
Rekordowa liczba osób przyłączyła się do Partii Pracy — tego lata liczba ich członków zwiększyła się do 100 tysięcy. Kto by pomyślał, że w Wielkiej Brytanii jest tylu kontynuatorów rosyjskiego rewolucjonisty, który zmarł ponad 75 lat temu, biorąc pod uwagę fakt, że główna trockijska partia Wielkiej Brytanii, Socialist Workers Party, ma zaledwie 6000 członków.

10. Jeremy Corbyn specjalnie sabotował kampanię za pozostaniem Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.
Zwolennicy tej teorii ignorują fakt, że Partia Pracy, której przewodniczy Corbyn, większością głosów poparła dalsze członkostwo Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.

 

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 16 sierpień 2016 11:35
alexjones.pl Inne Ciekawostki TOP-10 teorii spiskowych