Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Ciekawostki Biedę na Ziemi można śledzić z Kosmosu
Kategoria: Ciekawostki   Niedziela, 21 sierpień 2016 00:29 Napisał

Biedę na Ziemi można śledzić z Kosmosu

Można uzyskać całkiem dobry obraz bogactwa (lub biedy danego kraju, widząc jak on świeci w nocy - wystarczy porównać intensywność oświetlenia w Chinach i Korei Południowej do ciemnej masy Korei Północnej, która jest położona pomiędzy nimi.

Ale nocne światła nie mówią, które dzielnice w obrębie dużego regionu są siedzibą tylko biednych a które są "domem" dla ludzi żyjących w skrajnej nędzy. To jest poziom szczegółowości w oparciu o który politycy muszą zdecydować, gdzie, kiedy wdrażać swoje programy rozwoju gospodarczego.

Czy to nie dziwne że według tego stwierdzenia wynika że politycy nie chodzą "po ziemi" i nawet nie żyją w obłokach skoro muszą polegać na obrazie satelitarnym?

https://www.youtube.com/watch?v=Ezk9cGlEyrI

Czy dlatego naukowcy z Stanford musieli wymyślić program komputerowy i satelity aby to zrobiły dla leniwych polityków? Czemu tysiące sprawozdań statystycznych nie zdaje egzaminu?

Model komputerowy, który opisano w czasopiśmie Science, nie jest doskonały a jego"zdolność" przewidywania jest nie lepsza niż stare metody które opierają się na starych badaniach.

Można otrzymać podobne dane wysyłając legionów ankieterów  do zatłoczonych slumsów i słabo zaludnionych obszarów wiejskich. Ale to byłoby niezwykle czasochłonne i kosztowało miliony $.

Tak czy inaczej były by to dane wzięte z "kosmosu".

Wiele razy pisałem o miliardach dolarów wydawanych na idiotyczne badania naukowe. To jednak jest przydatne. Pokazuje że prawdą jest iż jeśli chcesz zobaczyć jaka jest bieda na Ziemi wystarczy:

1. Dać miliardy $$$$ pseudonaukowcom i NASA powodujące biedę,

2. Spojrzeć na to z góry.

Jeśli ktoś chce więcej szczegółów o tych epokowych badaniach może sobie poczytać tu:

http://www.latimes.com/science/sciencenow/la-sci-sn-track-poverty-satellites-20160819-snap-story.html

Ja nie mam siły i chęci tego tłumaczyć.

PS. Skoro dokładniej widać z Kosmosu to jak dokładnie widzi Pan Bóg z Nieba!!!


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 21 sierpień 2016 01:49
alexjones.pl Inne Ciekawostki Biedę na Ziemi można śledzić z Kosmosu