Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Ciekawostki Chiny wdrażają roboty policyjne
Kategoria: Ciekawostki   Sobota, 08 październik 2016 09:44 Autor: admin

Chiny wdrażają roboty policyjne

W Chinach zaczęto wykorzystywać roboty do roli strażników w prowincji Guangdong. Dziesięć różnych inteligentnych robotów zostało rozmieszczonych w roli celników w trzech portach.

Roboty te są pierwszymi, którym powierzono takie zadanie. Nazwane Xiao Hai, są w stanie widzieć, chodzić, mówić, słuchać i uczyć się. China Daily poinformowało, że na podstawie specjalistycznych danych, roboty potrafią także odpowiadać na pytania w 28 różnych językach i dialektach, w tym kantońskim, mandaryńskim, angielskim i japońskim.

Ponieważ zostały one zainstalowane z technologią rozpoznawania, dyrektor Gongbei, Zhao Min, powiedział, że roboty mają także zdolność do wykrycia osób, które zachowują się podejrzliwie. Wdrożenie robotów do celów bezpieczeństwa nie jest pierwszym tego typu ruchem dla Chin.

W zeszłym miesiącu w Shenzen, w jednym z najbardziej ruchliwych portów lotniczych również wprowadzono robota-celnika. Nazwany Anbot, patroluje wzdłuż hali odlotów portu lotniczego w Terminalu 3, jak donosi oficjalna gazeta Komunistycznej Partii Chin "People's Daily".

 

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie

Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Sobota, 08 październik 2016 13:00
alexjones.pl Inne Ciekawostki Chiny wdrażają roboty policyjne