Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Ciekawostki Uciążliwych palaczy można eksmitować
Kategoria: Ciekawostki   Wtorek, 13 sierpień 2013 15:39 Autor: admin

Uciążliwych palaczy można eksmitować

Uciążliwych palaczy można eksmitować foto: wikimedia commons

31 lipca sąd w Duesseldorfie orzekł, że 75-letniemu mężczyźnie, który pali w wynajmowanym mieszkaniu i jest to uciążliwe dla sąsiadów, można nakazać natychmiastową wyprowadzkę. Skargę do sądu złożyła właścicielka mieszkania.

Nałogowy palacz Friedhelm Adolfs wynajmuje to samo mieszkanie od 40 lat. Właścicielce i sąsiadom przeszkadzało, że dym przedostawał się na klatkę schodową przez szparę pod drzwiami. Adolfs nie reagował na ponawiane od dwóch lat skargi otoczenia. Teraz może się odwołać od wyroku.

Palenie w miejscach publicznych w Niemczech jest generalnie zabronione, a legalne jedynie w wyznaczonych pomieszczeniach w restauracjach.

W Niemczech wśród osób publicznych nie brakuje jednak palaczy, którzy walczą o swoje prawa. 94-letni Helmut Schmidt, socjaldemokratyczny kanclerz RFN w latach 1974-1982, udziela wywiadów w studiu telewizyjnym pod warunkiem, że będzie mógł palić w ich trakcie. Podobno zgromadził w domu zapas 38 tys. sztuk mentolowych papierosów w obawie przed rozważanym wprowadzaniem w UE zakazu ich sprzedaży.

Autor: Jarosław Klebaniuk
Źródło: Lewica


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 13 sierpień 2013 16:13
alexjones.pl Inne Ciekawostki Uciążliwych palaczy można eksmitować