Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Dużo chcą, mało robią: Reuters o pretensjach wobec Kijowa na szczycie w Brukseli
Kategoria: Wzmianki   Piątek, 25 listopad 2016 21:21 Autor: admin

Dużo chcą, mało robią: Reuters o pretensjach wobec Kijowa na szczycie w Brukseli

Chociaż euroambicje byłej republiki radzieckiej już kosztowały UE okrągłą sumkę, zachodni urzędnicy nadal są niezadowoleni z tempa reform, przeprowadzenie których jest warunkiem koniecznym dla rozwoju współpracy ukraińsko-europejskiej.

Ostatnio pojawiające się doniesienia na temat nagłej poprawy warunków bytowych wielu ukraińskich urzędników i polityków były nieprzyjemną niespodzianką dla zwolenników Poroszenki zarówno w kraju, jak i za granicą, pisze Reuters. Do tej pory nie rozwiązano konfliktu we wschodniej Ukrainie, pomimo udziału Niemiec i Francji w procesie negocjacyjnym. Mglista jest również przyszłość antyrosyjskich sankcji, które UE prawdopodobnie przedłuży w przyszłym miesiącu. W związku z wyborem Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych rozbieżności wśród członków UE w związku z polityką wobec Rosji tylko się pogłębiają.

Ukraina nie jest zadowolona z kwoty wsparcia ze strony Unii Europejskiej, a obietnice Trumpa poprawy stosunków z Moskwą wywołują w Kijowie poważne obawy, pisze gazeta.

Z kolei UE nie spieszy się z wprowadzeniem ruchu bezwizowego z Ukrainą, w dużej mierze ze względu na fakt, że we Francji i w Niemczech niedługo odbędą się wybory.

Wzrost imigracji do tych krajów nie może nie wpłynąć na nastroje wyborców.

Europa wciąż nie doszła do jednolitego stanowiska w stosunku do Ukrainy, pisze Reuters. Jednak już jest jasne, że do jakiegokolwiek porozumienia strony by nie doszły na tym etapie, ono nie zapewni Ukrainie ani gwarancji członkostwa w UE, ani obietnic jakiejkolwiek pomocy wojskowej czy gospodarczej, ani ruchu bezwizowego, podsumowuje publikacja.

 

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 26 listopad 2016 15:22
alexjones.pl Inne Drobne informacje Dużo chcą, mało robią: Reuters o pretensjach wobec Kijowa na szczycie w Brukseli