Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Francja domaga się zwołania nadzwyczajnego posiedzenia RB ONZ
Kategoria: Wzmianki   Wtorek, 29 listopad 2016 17:51 Autor: admin

Francja domaga się zwołania nadzwyczajnego posiedzenia RB ONZ

Bardziej niż kiedykolwiek musimy zaangażować wszystkie środki, by zakończyć działania zbrojne i zapewnić swobodny dostęp do pomocy humanitarnej – powiedział minister.

Ugrupowania terrorystyczne przetrzymują 200-300 tys. cywilów we wschodniej części Aleppo i przeszkadzają im w skorzystaniu z korytarza humanitarnego w celu opuszczenia miasta. Według rosyjskiego Centrum Pojednania Stron Konfliktu w Syrii armia syryjska wyzwoliła 14 dzielnic we wschodnim Aleppo. Obszary kontrolowane przez rebeliantów opuściło ponad 8,5 tys. ludzi.

Rosja wielokrotnie wprowadzała pauzy humanitarne w mieście, ale za każdym razem dochodziło do naruszeń. Rzecznik Ministerstwa Obrony FR gen. Igor Konaszenkow podał dwie przyczyny: przedstawiciele ONZ nie są gotowi do dostarczania pomocy humanitarnej, a terroryści nie wiedzą, że ktoś z nimi rzekomo uzgodnił przeprowadzenie ewakuacji mieszkańców.

Jak dodał, rebelianci korzystają z nieprzygotowanych pauz humanitarnych do uzupełnienia zapasów i kontynuowania zmasowanych ataków.

 

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 29 listopad 2016 18:30
alexjones.pl Inne Drobne informacje Francja domaga się zwołania nadzwyczajnego posiedzenia RB ONZ