Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Około 100 tysięcy mieszkańców Nowego Jorku domaga się, aby Melania Trump opuściła miasto
Kategoria: Wzmianki   Niedziela, 04 grudzień 2016 19:50 Autor: admin

Około 100 tysięcy mieszkańców Nowego Jorku domaga się, aby Melania Trump opuściła miasto

Wcześniej informowano, że ochrona Trumpa i jego rodziny kosztuje władze miasta ponad milion dolarów dziennie. Te wydatki tylko nieznacznie zmniejszą się, kiedy Trump zamieszka w Białym Domu, poniważ jego żona Melania i 10-letni syn Barron zamierzają co najmniej do końca roku szkolnego pozostawać w mieszkaniu w wieży Trump Tower na Manhattanie. Sam Donald Trump planuje regularnie ich odwiedzać. 

Decyzja Melanii, aby pozostać w Nowym Jorku wywołała szerokie echo w społeczeństwie i mieszkańcy miasta przygotowali petycję do gubernatora stanu Andrew Kuomo i burmistrza miasta Billa De Blasio z żądaniem, aby nie opłacać ochrony rodziny Trumpa po jego przeprowadzce do Białego Domu. 

„Jeśli ta decyzja została podjęta przez nich dwoje (małżonków Trump), to tylko oni powinni za to płacić. A nie podatnicy Nowego Jorku, których dolary mogą zostać przeznaczone na poprawę dróg, szkół, transport, usługi sanitarne, nowe miejsca pracy i inne wydatki miejskie” – głosi podpisana petycja. 

Jak pisze gazeta, Trump omówił ze swoimi doradcami ile dni w tygodniu powinien spędzać w Białym Domu. Odnotowano, że w czasie kampanii wyborczej Trump przylatywał do Nowego Jorku późno w nocy, aby „mieć mozliwość obudzić się we własnym łóżku”. 

Prezydenturę Donald Trump rozpocznie 20 stycznia. Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Niedziela, 04 grudzień 2016 20:08
alexjones.pl Inne Drobne informacje Około 100 tysięcy mieszkańców Nowego Jorku domaga się, aby Melania Trump opuściła miasto