Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje USA uważają pogorszenie stosunków z Rosją za główne zagrożenie w 2017 roku
Kategoria: Wzmianki   Środa, 14 grudzień 2016 16:17 Autor: admin

USA uważają pogorszenie stosunków z Rosją za główne zagrożenie w 2017 roku

Autorzy raportu w kategorii zagrożeń, których wpływ ocenia się jako „wysoki", a prawdopodobieństwo — „umiarkowane", pierwsze miejsce przyznali prawdopodobnemu konfliktowi między Moskwą a sojuszem północnoatlantyckim. W dokumencie podkreślono, że chodzi o „zamierzoną lub niezamierzoną konfrontację", którą może wywołać „agresywne zachowanie Rosji na terytorium Europy Wschodniej".

Drugie miejsce w tejże kategorii zajął „poważny kryzys w Korei Północnej", związany z testami broni jądrowej, „prowokacjami militarnymi i wewnętrzną niestabilnością polityczną". Trójkę liderów zamyka prawdopodobny szeroko zakrojony atak hakerski „na krytycznie ważną amerykańską infrastrukturę". Zdaniem autorów kolejnym zagrożeniem, które może stać się faktem w 2017 roku jest atak terrorystyczny w USA lub na terytorium ich sojuszników. 

W kategorii zagrożeń o „umiarkowanym" wpływie, których prawdopodobieństwo pojawienia się jest „wysokie", pierwsze miejsce zajęło prawdopodobieństwo wybuchu przemocy w Afganistanie. Do tej samej kategorii autorzy raportu zaliczyli zaostrzenie konfliktu między Turcją i Kurdami a także eskalację wojny domowej w Syrii. Jednocześnie podkreślono, że może chodzić także o „interwencję wojskową innych mocarstw".

 

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 14 grudzień 2016 19:07
alexjones.pl Inne Drobne informacje USA uważają pogorszenie stosunków z Rosją za główne zagrożenie w 2017 roku