Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Noworoczne orędzie Merkel. Wzywa do optymizmu. „Zaufajcie demokracji”
Kategoria: Wzmianki   Sobota, 31 grudzień 2016 16:28 Autor: admin

Noworoczne orędzie Merkel. Wzywa do optymizmu. „Zaufajcie demokracji”

W noworocznym przemówieniu Merkel największy nacisk kładła na terroryzm i migrację. „Minione 12 miesięcy było dla nas sprawdzianem w wielu dziedzinach, jednak islamski terroryzm był dla nas bez wątpienia najtrudniejszym testem ” – powiedziała Angela Merkel. Kanclerz wspomniała, że szczególnie „gorzkim i odrażającym jest to, gdy za atakami stoją osoby, które rzekomo szukają w Niemczech ochrony”.

Kanclerz potwierdziła w swoim przesłaniu noworocznym decyzję o przyjęciu latem 2015 dziesiątków tysięcy uchodźców prowadzoną przez rząd politykę imigracyjną. Jej zdaniem, takie działanie było słuszne i konieczne. Jednocześnie Merkel zapewniła, że państwo robi wszystko, by zapewnić społeczeństwu „bezpieczeństwo w wolności”.

Nie zabrakło także krytyki państw narodowych. Kanclerz uważa, że takie państwa nie dadzą sobie rady bez Unii Europejskiej.

„Musi poradzić sobie z przełomami takimi jak decyzja Brytyjczyków o opuszczeniu UE. I tak, Europa powinna się koncentrować na tym, co może lepiej niż państwa narodowe. Ale zwłaszcza Niemcy nigdy nie powinny dać się omamić złudzeniem, że szczęśliwa przyszłość czeka tylko działające w pojedynkę, państwa narodowe.”

 

Źródło: NDIE.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 31 grudzień 2016 17:54
alexjones.pl Inne Drobne informacje Noworoczne orędzie Merkel. Wzywa do optymizmu. „Zaufajcie demokracji”