Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Rosja wycofuje część swoich sił z Syrii
Kategoria: Wzmianki   Piątek, 06 styczeń 2017 10:32 Autor: admin

Rosja wycofuje część swoich sił z Syrii

— Zgodnie z decyzją Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych Rosji Władimira Putina Ministerstwo Obrony przystąpiło do redukowania zgrupowania Sił Zbrojnych w Syrii – poinformował generał.

Gierasimow przypomniał, że od północy 30 grudnia 2016 roku w całej Syrii obowiązuje rozejm, z którego wykluczono międzynarodowe organizacje terrorystyczne.

Dowódca grupy uderzeniowej lotniskowca generał pułkownik Andriej Kartapołow powiedział, że zadania postawione przed rosyjskim zgrupowaniem okrętów zostały wypełnione.

Kartapołow dodał, że podczas przebywania u wybrzeży Syrii została nawiązana ścisła współpraca między grupą uderzeniową a zgrupowaniem rosyjskich sił powietrznych i nadbrzeżnymi wyrzutniami rakietowymi Bastion.

— Wraz z siłami i środkami obrony przeciwrakietowej rosyjskiego zgrupowania wojsk w Syrii na bazie nowoczesnych zestawów S-300 i S-400 powstał jednolity system obrony przeciwrakietowej zapewniający niezawodną osłonę obiektów zarówno na lądzie, jak i na morzu – podkreślił rosyjski wojskowy.

 

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 06 styczeń 2017 12:59
alexjones.pl Inne Drobne informacje Rosja wycofuje część swoich sił z Syrii