Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Niemcy przygotowują się do ataku hakerów w przeddzień wyborów
Kategoria: Wzmianki   Wtorek, 10 styczeń 2017 01:12 Autor: admin

Niemcy przygotowują się do ataku hakerów w przeddzień wyborów

„Nie mogę szczegółowo komentować, ale wiemy o istnieniu takiej perspektywy, wiemy, że istnieją tego przykłady, dlatego poważnie traktujemy to zagrożenie” — powiedział Seibert dziennikarzom w Berlinie w poniedziałek. Według niego Niemcy już zintensyfikowały wysiłki w celu odparcia wszelkiego rodzaju ataków hakerskich „niezależnie na ich pochodzenie”.

Wcześniej informowano, że niemiecka służba wywiadu zewnętrznego BND i służba krajowego wywiadu, Federalny Urząd Ochrony Konstytucji (BfV) przygotowały raport na temat możliwego wpływu Rosji w sferze bezpieczeństwa cybernetycznego. Seibert potwierdził istnienie takiego raportu, ale nie podał szczegółów.

„Rząd sprawdza raport, dlatego na razie nie mogę niczego powiedzieć na temat wyników tej kontroli” — powiedział.

Federalny Urząd Ochrony Konstytucji wcześniej poinformował, że w grudniu 2016 roku w Niemczech został zaatakowany serwer OBWE. Według szefa resortu Hansa-Georga Maassena istnieją przesłanki, że atak został przeprowadzony z Rosji.

Pod koniec listopada rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow, komentując oświadczenie szefa niemieckiego wywiadu na temat tego, że resort spodziewa się cyberataków na różne organy niemieckiej władzy w czasie nadchodzących wyborów, powiedział, że to Rosja zderza się z atakami hakerów w czasie przedwyborczym, pochodzącymi z Europy, w tym także z terytorium z Niemiec.

 

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 10 styczeń 2017 10:41
alexjones.pl Inne Drobne informacje Niemcy przygotowują się do ataku hakerów w przeddzień wyborów