Wydrukuj tę stronę
Kategoria: Wzmianki   Czwartek, 19 styczeń 2017 09:25 Autor: admin

Kalifornijscy studenci będą się uczyć o „rosyjskiej ingerencji”?

Z taką inicjatywą wystąpił członek Zgromadzenia Ustawodawczego Kalifornii Mark Levine. Poseł proponuje miejskiej radzie ds. edukacji przygotowanie programu, który poruszałby kwestię „oskarżeń w związku ze zwycięstwem Donalda Trumpa w wyborach".

„Kalifornia jest największym rynkiem podręczników w kraju. Za pomocą tego projektu ustawy możemy przedstawić studentom w Kalifornii i całej Ameryce wiarygodną informację o wyborach prezydenckich w 2016 roku" — oznajmił Levine. 

Propozycja posła opiera się na świadectwach złożonych w Kongresie przez pracowników amerykańskich służb specjalnych w sprawie „ingerencji Rosji w proces wyborczy". W październiku 2016 roku oficjalni przedstawiciele amerykańskiego wywiadu oznajmili, że za atakami hakerskimi na systemy wyborcze USA kryli się rosyjscy hakerzy, którzy rzekomo działali na polecenie rosyjskiego kierownictwa.

Po tych oświadczeniach na dziewięć rosyjskich urzędów, spółek i osób fizycznych nałożono sankcje za „ingerencję w wybory" i „presję na amerykańskich dyplomatów". Władzom nie podano żadnych dowodów na „ingerencję".

 

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Czwartek, 19 styczeń 2017 10:04